UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY W RADIU KATOWICE

Dnia 13.11.2019 roku uczniowie z klas VII a, VII b oraz VIII udali się do Studia Koncertowego Radia Katowice, gdzie uczestniczyli w debacie poświęconej problemom nadwagi i otyłości u dzieci.

Młodzież brała udział w nagraniu na żywo, odpowiadała na zadane przez dziennikarkę pytania, wspólnie z ekspertami rozmawiała o problemach nadmiernych kilogramów, z którymi boryka się coraz więcej dzieci. Eksperci wyjaśnili między innymi, czym jest nadwaga a czym otyłość, jakie niesie za sobą konsekwencje, czy takim problemom da się zapobiec i jak je leczyć.

Uczniowie mieli okazję znaleźć się w studiu radiowym. Dowiedzieli się, na czym polega praca dziennikarza radiowego. Wrócili pełni nowych, niezwykłych wrażeń. Może kiedyś rozpoczną pracę w radiu?

LIS