ŚLUBOWANIE KLASY I

Czy łatwo jest zostać uczniem klasy pierwszej? Niełatwo, ponieważ należy wykazać się wiedzą o Polsce, znajomością historii i geografii, a także umiejętnościami: śpiewu, tańca i recytacji. Adepci klasy pierwszej zdali dzisiaj celująco egzamin na ucznia Szkoły Podstawowej nr 3 w Łazach i zostali uroczyście przyjęci do społeczności szkolnej przez dyrektor szkoły - Panią Marzenę Bargieł. Gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością – Paniom: Kierownik Wydziału Edukacji - Bożenie Miklas i Dyrektor Biblioteki Miejskiej- Elżbiecie Gradzik najbardziej podobała się piosenka, która w pigułce wyjaśniała zasady dobrego wychowania znamiennymi słowami: „…bo kultura czyni cuda – różni mnie od małpoluda”.

Po uroczystym występie i ślubowaniu nadszedł czas na słodki poczęstunek w gronie rodziców i wychowawczyni – Pani Doroty Zieleniec. Był czas na  oglądanie prezentów, czytanie dyplomów i radość z otrzymanych rogów obfitości. Mnóstwo wrażeń z pasowania pamięta się bardzo długo – o czym zaświadczyli zaproszeni na występ uczniowie z klasy VI - Wiktoria Kowalska i Tobiasz Kowalski, którzy wcielili się w rolę babci i dziadka, jak również Daria Dziedzic z klasy VII a, pełniąca funkcję wodzireja.

Świeżo upieczonym uczniom życzymy samych piątek i szóstek z nauki i zachowania.

PAŹ