Rok szkolny 2016/2017

Nasi uczniowie reprezentują Dekanat św. Franciszka z Asyżu w Łazach W XXII konkursie wiedzy biblijnej z Ewangelii św. Mateusza Na szczeblu diecezjalnym

W dniu 23.02.2017 roku uczniowie naszej szkoły, w składzie:

Weronika Czerwińska - klasa VI
Magdalena Czerwińska - klasa VI
Bartosz Cegła - klasa IV a
reprezentując 9 parafii Dekanatu św. Franciszka z Asyżu w Łazach, zmagali się z testem ze znajomości Ewangelii według św. Mateusza.

W konkursie na szczeblu diecezjalnym, który odbył się w Wydziale Katechetycznym w Sosnowcu, swoją wiedzę prezentowało 68 uczniów z XXIII Dekanatów Diecezji Sosnowieckiej.

Dyrektor Wydziału Katechetycznego w Sosnowcu - ks. dr Michał Borda zaznaczył, iż „uczestnikami konkursu są najlepsi z najlepszych, ponieważ są reprezentantami swoich dekanatów i wykazali się szczególną wiedzą z Ewangelii św. Mateusza ”.

Troje naszych uczniów, choć nie stanęło na podium, znalazło się w czołówce, uzyskując wysoką liczbę punktów, kwalifikującą ich do pierwszej dziesiątki. Gratulujemy!

LUT