Spotkanie uczniów klasy I-III z policjantem

Na spotkaniu uczniów klas I-III z  funkcjonariuszem  policji  w  ramach  realizacji  zadań z profilaktyki społecznej i prewencji kryminalnej,  poruszane zostały  tematy związane z bezpieczeństwem  w ruchu drogowym, między innymi przechodzeniu przez  jezdnię oraz jeździe rowerem po drodze.

Funkcjonariusz policji  uwagę  uczniów skupił na zagadnieniach dotyczących konieczności noszenia odblasków, tłumacząc, że dzięki nim można uratować swoje życie. A niejednokrotnie można  uniknąć wypadkowi drogowemu „Wystarczy mały odblask” –powtarzał, żeby kierowca mógł zauważyć idącego poboczem  pieszego  i tym samym  uniknąć zderzenia z pieszym.

W dalszej części prelekcji policjant opowiadał o swojej służbie. Funkcjonariusz poinformował , czym zajmują się na co dzień. Szczególną uwagę zwrócili na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w czasie podróżowania samochodem z rodzicami.

Poinformował uczniów, że często funkcjonariusze uczestniczą w akcji pod hasłem „Pasy” oraz „Foteliki dla dzieci ”. Jazda w fotelikach bezpieczeństwa i  zapinanie pasów bezpieczeństwa samochodach jest koniecznością.

Punktem kulminacyjnym były pytania dzieci  dotyczące służy policjantów. Szczegółowe odpowiedzi wyjaśniające  satysfakcjonowały uczniów.