Rok szkolny 2014/2015

Gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju "Młodzież zapobiega pożarom”

W dniu 09.04.2015r. w MOK-u odbył się gminny etap  Ogólnopolskiego Turnieju „Młodzież zapobiega pożarom”. Konkurs służy popularyzacji wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Uczestnicy rozwiązywali specjalnie przygotowane testy pisemne.     W zawodach udział wzięły reprezentacje wszystkich szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu naszej gminy.

Trzecie miejsce w  kategorii szkół podstawowych zdobył uczeń naszej szkoły Mateusz Urbański , natomiast Julia Szymańska uzyskała nagrodę za najlepszy wynik wśród najmłodszych uczestników konkursu. Uczniów do konkursu przygotowywała  pani Elżbieta Kijewska.