Rok szkolny 2014/2015

Obchody Święta Niepodległości

12  listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości.

Po wzorowo odśpiewanym hymnie państwowym swój program   zaprezentowali uczniowie klasy czwartej i szóstej.  W formie montażu poetycko-prozatorskiego przekazano najważniejsze informacje historyczne związane z tym świętem,  odśpiewano pieśni patriotyczne, m.in.„Legiony”,  a uczennice z klasy czwartej – Magda i Weronika – zagrały wzruszające, melancholijne utwory.

Wszyscy uczniowie szkoły z zainteresowaniem słuchali, jak przebiegała droga Polaków do niepodległości - jak wielką odwagą odznaczali się powstańcy, jak do odzyskania niepodległości przyczyniły się dzieci i młodzież, jaką rolę odegrał w listopadzie 1918 roku Józef Piłsudski, jak ogromną wartością była dla wszystkich wolna Ojczyzna, którą odzyskano po 123 latach niewoli. Uczniowie obejrzeli też historyczną wystawkę przygotowaną na tę uroczystość.

Za swój występ uczniowie zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a pani dyrektor Alfreda Wojtala podziękowała dzieciom oraz nauczycielom –pani Elżbiecie Kijewskiej, pani Anecie Łągiewce, panu Rafałowi Janusowi -za przygotowanie szkolnej uroczystości z okazji rocznicy Święta Niepodległości.

LIS