Rok szkolny 2012/2013

Dzień Wagarowicza

20 marca 2013 r. uczniowie naszej szkoły, na przekór zimowej aurze, tradycyjnie powitali wiosnę. W Miejskim Ośrodku Kultury odbył się DZIEŃ WAGAROWICZA organizowany jak co roku przez Samorząd Uczniowski.

Jakie atrakcje zaplanowano ? Przede wszystkim uroczystość zdominowana została przez taniec. Tańczyły wszystkie klasy IV, V i VI. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy. W koreańskim przeboju roku 2012 „Gangnam style” energetyzującymi solówkami popisali się: Sebastian Dutka, Jakub Stanisławek, Natalia Fiałek i Klaudia Zalewska. A w klimat warszawskiej, przedwojennej  Pragi wprowadzili nas chłopcy i dziewczęta z klasy czwartej przy pomocy Marcela Mazura  - ucznia z klasy III. Natomiast dziewczęta z klasy V i VI przygotowały militarny występ do utworu pt. „Żandarm z Saint Tropez”.

Były również konkursy sportowe z użyciem przyborów nietypowych tj. durszlaka do odcedzania makaronu oraz długopisu na sznurku. Pomimo, że wszystkie klasy wykazały się olbrzymim zaangażowaniem i samozaparciem, należy obiektywnie stwierdzić, że doświadczenie robi swoje. Tytuł „Najbardziej zgranej klasy roku” otrzymała klasa szósta!

W czasie, gdy jury udało się na burzliwe obrady oczekiwanie publiczności wypełnił występ szkolnego koła teatralnego. W tym roku koło rzuciło na deski sceniczne spektakl  pt. „Pinokio”. Przedstawienie bardzo się podobało publiczności a w szczególności główny bohater grany przez Dominika Mazanka.