Rok szkolny 2012/2013

Piknik

29 maja 2013 r. na placu Szkoły Podstawowej nr 3 w Łazach odbył się Piknik rodzinny, w którym wzięli udział uczniowie, rodzice, byli absolwenci, nauczyciele i przyjaciele naszej placówki.

Tradycyjnie piknikowanie na świeżym powietrzu rozpoczęły występy sceniczne uczniów. Pięknie śpiewały dzieci z oddziału przedszkolnego. Uczniowie z klasy I, II i III recytowali wiersze dla mamy i taty, a chór szkolny popisał się ekspresyjną interpretacją utworu „Lili”  zespołu Enej.  Nie zabrakło również występów tanecznych, tak więc dziewczęta i chłopcy z klas IV – VI przedstawili kompozycje „Różowa pantera i inne takie”, „Gangnam style” oraz ”Gentleman”. Wystąpili także soliści: Dominik Mazanek – w brawurowej recytacji wiersza „46 nóg” oraz Kinga Mięsowska recytując wiersz pt. „Dom, w którym śmieszy”. Maja Konieczko – zagrała na organach utwory „Yesterday” oraz ”I just call to say I love you”. Całość występów ze swadą, lekko, łatwo i przyjemnie poprowadziły uczennice klasy V: Natalia Fiałek i Ola Bednarczyk.

Potem nadszedł czas na konkurencje sportowe. Najpierw swą sprawnością szybkobiegaczy popisali się uczniowie klas I, II i III. Laur zwycięstwa zdobyła klasa III. Następnie, w nieco bardziej skomplikowanych konkurencjach  szybkościowo – zadaniowych, brali udział uczniowie klas IV, V i VI. Tym razem zwycięstwem musiały  podzielić się dwie klasy - piąta i szósta.

W rowerowym torze przeszkód uczestniczyło wielu miłośników dwóch kółek, lecz pierwsze miejsce otrzymał tylko Marcel Popczyk, najszybciej pokonując trasę i wypełniając bezbłędnie wszystkie zadania.

Na koniec na Orliku  odbyły się rozgrywki „dzikich drużyn” piłkarskich. W składzie tych drużyn znaleźli się uczniowie klas IV, V i VI, starsi od nich absolwenci naszej szkoły, a także jeden tata! Swych przeciwników rozgromiła drużyna z klasy VI w składzie: Oskar, Jakub, Łukasz, Dominik i tata Oskara.

Podczas całej imprezy można było zajadać się przepysznymi ciastami upieczonymi przez niezawodne mamy, pić kawę, herbatę oraz napoje schłodzone.

Z niecierpliwością oczekujemy na Piknik w kolejnym roku szkolnym!