Z życia szkoły

Rok szkolny 2013/2014

 

Dzień Edukacji Narodowej

  Uroczystą akademią z okazji „Dnia Nauczyciela” uczniowie klasy IV podziękowali swoim wychowawcom za trud włożony w ich codzienną pracę pedagogiczną.

  Na  uroczystym  apelu, który odbył się w poniedziałek, 14 października, obecni byli wszyscy uczniowie z klas I – VI wraz z oddziałem przedszkolnym. W specjalnie przygotowanej akademii z wyjątkowym montażem słowno-muzycznym czwartoklasiści pod kierunkiem pani Doroty Zglejc i pana Rafała Janusa podziękowali swoim wychowawcom i nauczycielom za poświęcenie z jakim codziennie oddają się oni w swojej pracy. W uroczystości udział wzięli: dyrektor szkoły pani Alfreda Wojtala, przedstawiciele rady rodziców, rada pedagogiczna oraz pracownicy administracyjni.

  Szczególne powodzenie miały satyryczne piosenki o życiu szkolnym na melodie znanych przebojów biesiadnych „Hej sokoły” oraz „Ej szalała, szalała”. Do piosenki pt. „Pędził do łazowskiej szkoły” -  Milena Nowak, Martyna Kukulska, Jasiek Pilnicki i Marcel Mazur odtańczyli spontaniczny taniec radości, który swą ekspresją porwał publiczność i zachęcił do chóralnego śpiewu.

   Po uroczystości, wszyscy pedagodzy zostali obdarowani przepięknymi kwiatami.

Ślubowanie klas I

30 października 2013 roku odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 3 w Łazach. Wszystkich zgromadzonych uczniów, rodziców, zaproszonych gości, na czelez Burmistrzem Miasta i Gminy Łazy panem Maciejem Kaczyńskim,  powitała pani dyrektor szkoły Alfreda Wojtala. Uczniowie klas pierwszych zaprezentowali swój program artystyczny, na który złożyły się wiersze, piosenki i tańce. Występy te zostały nagrodzone gromkimi brawami. Dzieci udowodniły, że zasługują na przyjęcie ich do braci uczniowskiej. Rodzice z dumą i wzruszeniem przyglądali się swoim pociechom. Następnie pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani przez panią dyrektor na uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Łazach. Z jej rąk otrzymali pamiątkowe dyplomy. Były życzenia, pochwały i gratulacje kierowane przez zaproszonych gości do pierwszoklasistów oraz wychowawczyń klas pierwszych – pań Alfredy Wojtali i Marioli Kleszcz. Na wszystkich pierwszaków czekały kolejne niespodzianki. Od Rady Rodziców i zaproszonych gości dzieci otrzymały  podarki, a od rodziców słodkie „rogi obfitości”.Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć wszyscy udali się do klas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.zdjęcia

 

Święto Niepodległości

Dnia 08.11.2013 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości przygotowana przez uczniów klasy IV, pod kierunkiem pani Doroty Zglejc i pana Rafała Janusa.

     Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu oglądała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii. Uroczystość wprowadzała w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Interpretacje muzyczne i recytatorskie utworów literackich pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia Polaków walczących o niepodległość.

Uczniowie klasy IV popisali się brawurową recytacją wiersza Wisławy Szymborskiej pt. „Gawęda o miłości ziemi ojczystej”, jednego z najpiękniejszych wierszy o tematyce patriotycznej w poezji polskiej. Czwartoklasiści dali przykład wzorowego zachowania się podczas uroczystości o tematyce państwowej. Ubrani w odświętne biało granatowe stroje, zachowując powagę i skupienie, przepięknie śpiewając „Rotę” dali wyraz postawy patriotycznej, będącej wynikiem zrozumienia i przyswojenia nowych treści historycznych i kulturalnych.

 

Święty Andrzej wróży szczęście i szybkie zamęście

 


   Do najbardziej znanych wróżb andrzejkowych należy oczywiście lanie roztopionego wosku na wodę. Wosk można lać bezpośrednio lub przez dziurkę np. w kluczu. Na podstawie kształtu woskowej figurki lub kształtu cienia rzucanego przez nią przewidujemy przyszłość lejącego.
Większość wróżb Andrzejkowych ma na celu przepowiedzenie, która z panien pierwsza wyjdzie za mąż i tak na przykład:

- Sposobem wywróżenia szybkiego zamążpójścia jest zabawa z butami. Panny ustawiają buty z lewej nogi jeden za drugim w pokoju po czym ostatni przestawiają na początek tak długo aż pierwszy but nie dotknie progu. Panna, której but pierwszy dotknie progu, pierwsza wyjdzie za mąż.
Aby wróżby się sprawdziły w niektórych rejonach Polski panny przez całą noc pościły po czym wieczorem zjadały słonego śledzia i bez popijania kładły się spać z męskimi spodniami pod poduszką. W tę noc miał im się przyśnić przyszły mąż.

- Można też położyć pod trzy filiżanki monetę, obrączkę, listek czwartą zostawiając pustą. Po przemieszaniu filiżanek wybieramy jedną z nich i jeśli trafiliśmy na monetę wróży to bogactwo, obrączka przepowiada zamążpójście, listek-miłość zaś pusta filiżanka oznacza, że w nowym roku nie wydarzy się nic nowego.

- Inny sposób na poznanie imienia ukochanego jest wycięcie z papieru serca napisanie na nim imion, po czym przebicie go igłą od tyłu. Imię na jakie trafi igła to, oczywiście, imię przyszłego narzeczonego.

 W tym roku wróżby andrzejkowe w naszej szkole przeprowadziły dziewczęta z klasy VI: Ola Bednarczyk, Natalia Fiałek, Julia Armatyńska, Daria Stachurska i Magdalena Skrzypiciel. Oprócz wymienionych wyżej starych, tradycyjnych, niezawodnych wróżb wprowadziły nowość  wymagającą talentu plastycznego i nieograniczonej wyobraźni. Dzieci malowały kleksy na złożonej kartce papieru a wróżka Julka po nawiązaniu połączenia z innym wymiarem nierzeczywistości przepowiadała malarzowi jaka przyszłość czeka go w nadchodzących miesiącach. Jeśli ktoś nie był zbyt zadowolony z wróżby nie pozostało mu nic innego jak poczekać do następnych andrzejek…zdjęcia

 

Wielka Orkiestra  Świątecznej Pomocy

 

Tegoroczny już XXII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebiegał pod hasłem: Na ratunek na zakup specjalistycznego dla dzieci i osób starszych. W akcję włączyli się tradycyjnie   Wolontariusze z naszej szkoły, którzy kwestowali już wczesnym rankiem w niedzielę – 12 stycznia 2014 r. Zebrana kwota, jaką udało im się zebrać to  1283,18 zł. Nie jest to mała kwota, biorąc pod uwagę, że kwestowały tylko trzy Wolontariuszki: OLA BEDNARCZYK, NATALKA FIAŁEK I DARIA STACHURSKA. Duże uznanie dla nich za to, że robiły to z wielkim wdziękiem budząc powszechne zaufanie i sympatie ofiarodawców.

To był bal na sto par

 

     W chłodny piątek 17 stycznia 2014r.  w naszej szkole już od rana było bardzo gorąco, a wszystko to za sprawą atmosfery związanej z balem karnawałowym.  Sala rekreacyjna zamieniła się w salę balową, pięknie przystrojona balonami i serpentynami. Z minuty na minutę zapełniała się pięknymi księżniczkami, tajemniczymi wróżkami, odważnymi rycerzami i kowbojami.  Zawitały też pieski, kotki, motylki, myszki oraz bohaterowie znanych i lubianych przez dzieci bajek. Szaleństwom przy muzyce nie było końca. Wszystkim dopisywał znakomity humor. Moc emocji dostarczały również konkursy, za które dzieci otrzymywały nagrody.  W salach na uczestników balu czekał słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców. Wszyscy wrócili do domu zmęczeni, ale zadowoleni.

 

XIII Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek

 

     Dnia  10.01.2014 r. odbył się XIII Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek w Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach , organizowany  przez Zespół Szkół nr 3 w Chruszczobrodzie. Festiwal jak co roku miał charakter konkursu i brali w nim udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z gminy Łazy . Młodzi uczestnicy w ramach konkursu przypomnieli nastrój świąt Bożego Narodzenia . Po wysłuchaniu wszystkich uczestników jury w składzie Dariusz Kurzak , Olimpia Karbownik i Bożena Miklas w kategorii klas IV- VI przyznała I miejsce Chórowi Szkoły Podstawowej nr 3 w Łazach. W kategorii klas I – III uczniowie naszej szkoły z klasy I zdobyli III miejsce. Wszystkim należą się ogromne pochwały za zaangażowanie , dzięki któremu podczas  festiwalu stworzyli wspaniały nastrój, miłą i świąteczną  atmosferę.

 

Dzień Babci i Dziadka

 

    Dnia 16 stycznia 2013 roku w oddziale przedszkolnym pod kierunkiem wychowawcy klasy  Danuty Gotfryd odbyło się  otwarte  spotkanie  integracyjne rodziców, babć i dziadków. Na uroczystość przybyła także dyr. Alfreda Wojtala.  Przebrane  w kolorowe stroje dzieci wystawiały „Jasełka” połączone z Dniem Babci i Dziadka. Kiedy rozbrzmiewało głośne „Gdy się Chrystus rodzi, przygasły   światła,  wszyscy zaproszeni goście zwrócili wzrok na młodych aktorów. Aniołowie,  Pastuszkowie,  Trzej   Królowie   witali   Marię,   Józefa i Nowonarodzone Boże Dziecię.   Wszyscy zaproszeni goście z  zachwytem podziwiali kunszt aktorski swoich pociech.

  Drugą część przedstawienia rozpoczął Kacper, zapraszając do obejrzenia montażu słowno-muzycznego kierowanego do babć i dziadziusiów z okazji ich święta. Wzruszające życzenia  wraz z pięknymi prezentami, wykonanymi  specjalnie  na tę okazję,  wręczyły   dzieci   swoim   babciom i dziadziusiom. Głośne „100 lat” zakończyły otwartą uroczystość. Wspólny poczęstunek i serdeczne rozmowy w gronie bliskich osób  sprawiły wszystkim  wiele radości i wzruszeń. zdjęcia

 

Szkolny Konkurs Recytatorski

     Dnia 13 lutego2014 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas  0-VI.

Celem konkursu było rozbudzanie wrażliwości na poezję i przeżycia z nią związane, popularyzacja literatury dziecięco-młodzieżowej, wykrywanie uzdolnień w zakresie interpretacji tekstów literackich w środowisku szkolnym.

Jury w składzie: pani dyrektor Alfreda Wojtala, pani Edyta Gibas, pani Elżbieta Kurczab, pani Aneta Łągiewka wyłoniła laureatów.

W kategorii klas O – III laureatami zostali:

I miejsce – Sebastian Banaś

II miejsce – Magdalena Czerwińska

III miejsce – Bartłomiej Cegła.

Jury przyznało także wyróżnienia. Otrzymali je następujący uczniowie:

Kowalska Wiktoria, Jakub Korab, Wiktor Wnuk.

W kategorii klas IV-VI laureatami zostali: 

I miejsce- Julia Szymańska

II miejsce – Dominik Mazanek

III miejsce- Natalia Szubert.

Wyróżnienia otrzymali: Maciej Karwat, Aleksandra Bednarczyk, Natalia Fiałek.

Uczniowie klasy trzeciej - Sebastian Banaś i Magdalena Czerwińska oraz Dominik Mazanek - uczeń klasy szóstej, wzięli udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim, którego organizatorem był Miejski Dom Kultury w Łazach w dniu 17.02.2014r. Laureatami tego konkursu zostali Sebastian Banaś – I miejsce, Magdalena Czerwińska – III miejsce, Julia Szymańska – III miejsce.

Kolejny etap zmagań miał miejsce w Miejskim Domu Kultury w Zawierciu w dniu 26.02.2014r. i tam Sebastian Banaś deklamował pięknie wiersze pt. „ Barania głowa” oraz „Łabędzie w błędzie”.

 

 

Dzień Kobiet

obchodzono również w naszej szkole!

 

Chłopcy z naszej szkoły nie zapomnieli, że 8 marca wszystkie dziewczynki i kobiety mają swoje święto.

W tym roku z okazji tego ważnego wydarzenia uczniowie z klasy V oraz VI przygotowali wspaniałą uroczystość. Recytowali wiersze o swoich koleżankach, chwalili je za urodę, grację, wdzięk. Byli pełni podziwu, że potrafią one wykonać wspaniały makijaż, dobrać przepiękną biżuterię, a nawet chodzić w butach na bardzo wysokich obcasach. Poza tym dowiedzieli się, co oznaczają imiona ich koleżanek. Właśnie takimi cechami i umiejętnościami wykazały się w tym dniu dziewczynki z klasy V oraz VI.

Chłopcy wszystkim Paniom oraz dziewczynkom złożyli życzenia. Pani Dyrektor – Alfreda Wojtala, Panie Nauczycielki, Pani Sekretarka, Panie Kucharki oraz Panie Woźne otrzymały od chłopców piękne tulipany.

    Zgromadzona w sali rekreacyjnej publiczność, czyli wszyscy uczniowie z klas 0-VI, nagrodzili gromkimi brawami występ swoich koleżanek i kolegów. Pani Dyrektor podziękowała uczniom oraz wychowawczyniom – Pani Elżbiecie Kijewskiej oraz Pani Anecie Łągiewce - za przygotowanie akademii.  zdjęcia

 

Marcel Mazur zwycięzcą szkolnego pokazu talentów

 

     Dzień Wagarowicza w Szkole Podstawowej nr 3 w Łazach, to impreza organizowana z rozmachem i brawurą. Starsi uczniowie od dawna wiedzą, że pierwszego dnia kalendarzowej wiosny w szkole lekcji nie ma, a jeśli nawet jakieś zajęcia są, to mają nietypowy, niekonwencjonalny charakter. Podobnie było i w tym roku. O 9 rano peleton starszych i młodszych dzieci w towarzystwie wychowawców wyruszył do Miejskiego Ośrodka Kultury na wielkie wagary. Samorząd Uczniowski pod kierunkiem opiekuna – pani Doroty Zglejc przygotował konkurs otwarty dla uczniów utalentowanych muzycznie, wokalnie, tanecznie i sportowo. Szczególnym powodzeniem cieszyły się tańce zbiorowe. Tak więc odtańczono słynny „Gangnam Style”, „Cyganeczkę Zosię”, popularny przebój zespołu Piersi pt. „Będzie zabawa” oraz „Toka – toka”. Na deser koło taneczne przygotowało opowieść  ruchową o tym jak różnią się charaktery dziewcząt i chłopców. Dziewczęta śpiewały znane i mniej znane przeboje „Małe rzeczy”, „Barcelonę” oraz „Counting stars”. Chłopcy z klasy czwartej popisali się gibkością  w multitaskingu zręcznościowym z wykorzystaniem wielu przyborów sportowych. Ale wszystkich uczestników przebił swym talentem tanecznym uczeń klasy czwartej – Marcel Mazur z towarzyszeniem baletu jednoosobowego – Jaśka Pilnickiego. Chłopaki mają dynamit w nogach i tak wielką żywiołowość, że zarazili nią wszystkich widzów. Dali popis swych umiejętności w improwizacji tanecznej do utworu muzycznego pt. „Can’t hold us” i rzeczywiście nic nie było w stanie ich zatrzymać. Bezapelacyjnie wygrali konkurs zajmując I miejsce w pokazie talentów. Trójka przywitała wiosnę jak na Szkołę Odkrywców Talentów przystało. zdjęcia.

 

Gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju  "Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym"

 

      W dniu 02.04.2014r. w Szkole Podstawowej w Wysokiej odbył się gminny etap  Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym organizowanego przez Polski Związek Motorowy i Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jego celem jest podnoszenie kultury motoryzacyjnej społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

     W zawodach udział wzięły reprezentacje wszystkich szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu naszej gminy. Zawodnicy pod czujnym okiem st. aspiranta Mirosława Markowskiego- sędziego głównego, a jednocześnie eksperta w dziedzinie ruchu drogowego, walczyli o zwycięstwo i udział w finałach powiatowych. Aby zagwarantować sobie sukces w zawodach, każdy z uczestników musiał wykazać się wiedzą ze znajomości przepisów.  

     Trzecie miejsce w  kategorii szkół podstawowych zdobyła nasza szkoła reprezentowana przez drużynę w składzie : Julia Armatyńska (kl.VI), Dominik Mazanek (kl.VI), Aleksandra Wdowik (kl.V) i Dawid Czyż (kl.V) , przygotowywana przez panią Elżbietę Kijewską.  Drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi dyplomami i upominkami.

 

Szkolny  Konkurs Matematyczny

„I Ty zostaniesz Pitagorasem”

 

        25 kwietnia 2014 roku   w Szkole Podstawowej nr 3 w Łazach został przeprowadzony  Konkurs Matematyczny ”I Ty zostaniesz Pitagorasem” . Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas III - VI. Miał on na celu rozwijanie logicznego myślenia , prawidłowego wnioskowania , właściwego kojarzenia , wykorzystania  wiedzy matematycznej do rozwiązywania problemów. Zadaniem jego uczestników było rozwiązanie testu i zadań otwartych.

      Komisja Konkursowa dokonała oceny prac  zgodnie z zawartymi w regulaminie konkursu kryteriami. Jurorami były:

 pani Edyta Gibas,

 pani Elżbieta Kijewska.

     Laureatami konkursu zostali:

a)w kategorii uczniów klas III

          Maja Kowalska

b)w kategorii uczniów klas IV

       Julia Szymańska

 c)w kategorii uczniów klas V

      Emanuela Mazur

 d)w kategorii uczniów klas VI

       Julia Armatyńska

   Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i życzymy sukcesów w dalszej karierze uczniowskiej. Zapraszamy nowych, odważnych  uczniów do udziału w kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku szkolnym.

 

 

OMNIBUS KLAS  III”

    28 kwietnia 2014 roku w Zespole Szkół nr 1 w Łazach odbył się Gminny Konkurs Wszechstronnej Wiedzy o Tytuł „OMNIBUSA KLAS III”. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy III Weronika Czerwińska, która wykazała się wszechstronną wiedzą i zajęła III miejsce. Gratulujemy sukcesu.

 

,,Witaj Majowa Jutrzenko…”

 

         ,, Jesteśmy Polakami! Musimy znać historię naszego kraju! Musimy pamiętać o ważnych wydarzeniach z dziejów naszej ojczyzny!” – przypomnieli uczniowie klasy V i VI podczas tegorocznej uroczystości z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.

     By zapamiętano jak najwięcej o tym ważnym wydarzeniu, szóstoklasistki- Julia i Magda – przygotowały prezentację multimedialną, którą obejrzały wszystkie dzieci. Zasługi dla Polski króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w XVIII wieku potrafi teraz wymienić nawet pierwszoklasista.

   Podczas spotkania recytowano wiersze, śpiewano pieśni patriotyczne:

,,Witaj, majowa jutrzenko,
Świeć naszej polskiej krainie,
Uczcimy ciebie piosenką,
Która w całej Polsce słynie.

Witaj Maj! Trzeci Maj,
Dla Polaków błogi raj!

Nierząd braci naszych cisnął,
Gnuśność w ręku króla spała,
A wtem Trzeci Maj zabłysnął
I nasza Polska powstała.

Witaj Maj! Trzeci Maj,
Dla Polaków błogi raj!”

         Uroczystość przygotowali uczniowie klasy V i VI pod kierunkiem swych wychowawczyń: pani Elżbiety Kijewskiej oraz pani Anety Łagiewki.

 

Poranek  ekologiczny

 Poświęcony ochronie przyrody i zdrowia człowieka

 

       Sprawa ochrony zdrowia i przyrody jednoczy ludzi na całej Ziemi. 19.05.2014r uczniowie kl. IV pod kierunkiem pani Joanny Lis w formie poranka ekologicznego przedstawili różne sposoby ratowania Matki Ziemi. Społeczność szkolna dowiedziała się, że każdy może przyczynić się do poprawy stanu środowiska przyrodniczego poprzez wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, segregowanie śmieci, używanie materiałów ekologicznych w gospodarstwie domowym, dbałość o zieleń w najbliższym otoczeniu i dbałość o własne zdrowie. Uroczystość uświetniła klasa Ib, która pięknie zaśpiewała piosenkę pt. ,,Zatańczyły witaminki”.

 

Dzień  Matki i Ojca

 

    Dnia 27  maja  2014 r. w oddziale przedszkolnym  odbyła się otwarta uroczystość z okazji Dnia Ojca i  Matki. Wychowawca klasy przedszkolnej - Danuta Gotfryd zaprosiła dyrekcję - Alfredę Wojtalę oraz Rodziców na atrakcyjny występ artystyczny dzieci. Przygotowane specjalnie na tę okazję  wiersze, piosenki  i taniec to wyjątkowo wzruszające prezenty dla Kochanych Rodziców. W czasie występów  na twarzach Rodziców pojawiły się  łzy  szczęścia i wzruszenia.

Kolejną atrakcją było wręczenie samodzielnie wykonanych prezentów dla mamusi i tatusia. Wspólnie spędzone  piękne  chwile na długo zostają  w pamięci każdego  z uczestników.

         Dopełnieniem spotkania integracyjnego była wzorowa  recytacja wiersza Jana Brzechwy „Kłamczucha” w  wykonaniu Wiktorii Kowalczyk, dedykowanego wszystkim  gościom. Dziewczynka w  szkolnym konkursie recytatorskim reprezentowała oddział przedszkolny i zdobyła  wyróżnienie. Przy odświętnej scenerii i pełnej doznań  atmosferze  wszyscy wspólnie   spędzili  popołudniowy  czas. 

 

        

Gminny Konkurs Matematyczny "Asy czwartych i piatych klas".

     Dnia 05.06.2014 roku w Zespole Szkół nr 1 w Łazach odbył się Gminny  Konkurs Matematyczny „Asy czwartych i Asy piątych klas”. Celem konkursu było:

  • popularyzowanie wiedzy matematycznej,
  •  rozwijanie uzdolnień i zainteresowań matematycznych uczniów,
  • doskonalenie umiejętności logicznego i twórczego myślenia uczniów,
  • stworzenie możliwości sprawdzenia własnego poziomu wiedzy i umiejętności oraz rywalizacji w dziedzinie matematyki,
  • wskazywanie praktycznych zastosowań matematyki w życiu codziennym.

   

Zadaniem jego uczestników było rozwiązanie testu składającego się z 16 zadań. Komisja Konkursowa dokonała oceny prac zgodnie z zawartymi w regulaminie  kryteriami.

      Julia Szymańska  zajęła II miejsce w kategorii klas IV, a  Emanuela Mazur  zajęła IV miejsce w kategorii  klas V. Uczniów do konkursu przygotowała  pani  Elżbieta  Kijewska.

 

      Piknik szkolny 2014

    14 czerwca, jak tradycja każe, na placu Szkoły Podstawowej nr 3 w Łazach, odbył się piknik będący świętem integracji uczniów, rodziców, nauczycieli  oraz wszystkich przyjaciół ,,Trójki”.

     Piknik rozpoczął pokaz treningu taekwondo, w którym uczestniczyli starsi i młodsi adepci wschodnich sztuk walki klubu sportowego ,,Orient”, przygotowani pod kierunkiem pani Agnieszki Brombik-Horbatiuk. Mieliśmy okazję podziwiać  uczennicę klasy szóstej naszej szkoły - Julię Armatyńską - wielokrotną zdobywczynię miejsc medalowych w kiks boksingu  w improwizowanej walce z Mariuszem Nowakiem.

   W programie artystycznym, na scenie zaimprowizowanej pod gołym niebem, swe talenty wokalne, taneczne i recytatorskie prezentowali uczniowie wszystkich klas. Oddział przedszkolny zachwycił swobodną interpretacją piosenki pt. ,,Tęcza, tęcza cza-cza-cza”, rozwiązując róg obfitości kolejnych pokazów. Talenty recytatorskie objawili uczniowie klasy II: Kamil Chmurzyński, Amelia Wójcik, Wiktor Sych, Wiktor Wnuk i Emilia Nowomiejska z klasy II, Bartosz Cegła z I a oraz Kajetan Norek i Jakub Korab z I b, Julia Szymańska z klasy IV jak również cała klasa I b w deklamacji chóralnej z podziałem na role pt. „Koziołeczek”.

   W prezentacjach tanecznych mieliśmy przyjemność oglądać uczniów klasy I a , którzy brawurowo wykonali układ taneczny pn. „Pognała wołki na Bukowinę” oraz klasę I b w tańcu „Modlinger Dance” do muzyki klasycznej Ludwiga van Beethovena i w  układzie symetrycznym  „Taniec z bębenkami”. Szkolne koło taneczne przedstawiło: inscenizację ruchową -  podział i scalenie świata kobiet i mężczyzn w choreografii pt. „Dalibomba”, zauroczenie  miłosne w rytmie kazaczoka do piosenki zespołu Eney pt. „Symetryczno – liryczna”, a także układy taneczne z towarzyszeniem klas pierwszych o nazwie „Gangnam syle i „Toca-toca”. Szczególną uwagę widzów przyciągały energetyczne  improwizacje taneczne w wykonaniu Adasia Pietruchy z klasy Ia oraz Marcela Mazura z klasy IV.

Mieliśmy przyjemność wysłuchać piosenek w wykonaniu klas:

-I a- „Szkolny rock & rool”, „Zatańczyły witaminy” i „Lato, lato”

-I b -„Łąka”

-III – „Święta rodzinne” oraz „Mother’s Day” w wersji angielskiej.

    Po występach można było zjeść przepyszne ciasta, jak zwykle upieczone przez niezawodne mamy, spróbować chleba ze smalcem i ogórkiem lub kiełbaskę z grilla. Podczas trwania pikniku działała też loteria fantowa.

   Dzięki zaangażowaniu takich sponsorów jak: państwo Piotr i Marzena Ziaja – uczniowie mieli możliwość przejażdżki na kładzie, z przyjemnością odkrywali zakamarki olbrzymiego zamku dmuchanego sprowadzonego  na piknik z inicjatywy przewodniczącego Rady Rodziców – pana Adriana Szczepańczyka oraz skakali  na trampolinie, którą sponsorowali państwo Edyta i Paweł Kudelowie.

   Pod kierownictwem pana Henryka Mogieły  przyjechał wóz strażacki Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciągowicach. Dzieci miały okazję obejrzeć sprzęt i wyposażenie profesjonalnego  wozu do gaszenia pożarów  oraz usiąść  pod opieką doświadczonych strażaków w szoferce, skąd świat nabiera zupełnie innej, niecodziennej perspektywy.

   Spośród zaproszonych gości mieliśmy przyjemność powitać  Burmistrza Miasta i Gminy Łazy – Macieja Kaczyńskiego, panią Teresę Nowak – prezesa Związku ZNP w Łazach oraz pana radnego Władysława Nowaka. Na zaproszenie odpowiedziała również pani Krystyna Knop, która w bieżącym roku szkolnym uszyła dla naszych tancerek przepiękne spódnice.

Dzięki przyjaznej aurze i dobrym humorom uczestników  piknik na zakończenie roku szkolnego 2013/2014  pozostawił we wspomnieniach uczestników wiele miłych wrażeń.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualności

Kontakt

  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR3
    ul. rtm. Witolda Pileckiego14
    42-450 Łazy
  • 032 67 29 642