Z życia szkoły

Rok szkolny 2012/2013

 

 Spotkanie autorskie z polską pisarką książek dla dzieci Panią Małgorzatą Strękowską- Zarembą.

18 września 2012r. w Miejskim Ośrodku Kultury  w Łazach odbyło się spotkanie autorskie z polską pisarką  książek dla dzieci panią MAŁGORZATĄ STRĘKOWSKĄ - ZAREMBĄ. Spotkanie to zorganizowała dla uczniów klas III szkół podstawowych naszej gminy Biblioteka Publiczna M. i G. w Łazach. Nie zabrakło więc na nim trzecioklasistów z naszej szkoły, którzy licznie przybyli ze swoją wychowawczynią , panią Mariolą Kleszcz.

Dzieci z niecierpliwością oczekiwały pojawienia się na sali pani Małgorzaty. Gdy przybyła, powitały ją gromkimi  brawami. Pisarka opowiedziała uczniom o swoim prywatnym  i zawodowym życiu, odpowiedziała na  wszystkie zadane przez trzecioklasistów pytania, czytała również fragmenty swoich książek dla dzieci (m.in. „Okropny Maciuś", „Abecelki”, „Filipek i rodzina”, „Detektyw Kefirek”). Na spotkaniu można było kupić jej książki. Klasowa biblioteczka wzbogaciła się więc o książkę  pt. „Okropny Maciuś i namolna niania”. Na okładce książki nie zabrakło dedykacji dla uczniów klasy III  i autografu pisarki. Spotkanie to upłynęło w bardzo interesującej i miłej atmosferze.

 

 Dzień Edukacji Narodowej

 

Każdemu uczniowi radość się udziela,

gdy zbliża się DZIEŃ NAUCZYCIELA.

 Z okazji tego zaszczytnego święta

 niech każda buzia będzie uśmiechnięta.

Za naukę, za trud jaki jest wkładany,

 przeogromny bukiet życzeń składamy.

Życzenia szczere, z uczniowskich serc płynące


jak świeżutkie kwiaty  kwitnące na łące.

 

Te i inne życzenia, wiersze i piosenki zadedykowali wychowankowie pani Marioli Kleszcz - uczniowie klasy III-  wszystkim nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi naszej szkoły na uroczystym apelu, który odbył się
15 października  2012r. Uroczystość tę uświetnił również występ naszego chóru szkolnego,  który zaśpiewał kilka wesołych piosenek. Radosny i odświętny nastrój udzielił się wszystkim obecnym na akademii. 

Ślubowanie uczniów klasy I

W dniu 24 października 2012 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy I. Pod bacznym okiem wychowawcy dzieci wystąpiły w przedstawieniu pt.:,,Podróż przez krainy". Uczniowie zdobywali kolejne skarby dla dobrej wróżki, aby ich odczarowała. Wszystko dobrze się skończyło, dzieci zostały odczarowane. W nagrodę Pani Dyrektor dokonała uroczystego ślubowania i pasowania ich na uczniów klasy I. W uroczystości tej uczestniczyli zarówno rodzice, jak i zaproszeni goście.Dzieci otrzymały wiele niespodzianek i wspaniałych prezentów od rodziców, przybyłych gości i Pani Dyrektor SP nr 3 w Łazach.

Święto Niepodległości

 

Z okazji Święta Niepodległości 09  listopada 2012r.  odbył się w naszej szkole uroczysty apel.Po wzorowo odśpiewanym hymnie państwowym swój program artystyczny  zaprezentowali uczniowie klasy trzeciej. Na program złożyły się wiersze tematycznie związane z tym świętem i piosenki patriotyczne, m.in. „Szara piechota”, „Rota” czy „Legiony”. Krótki rys historyczny przedstawiła zebranym uczennica  tej klasy Natalia Szubert.  Za swój występ uczniowie zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a pani dyrektor Alfreda Wojtala podziękowała dzieciom oraz wychowawczyni, pani Marioli Kleszcz, za przygotowanie apelu.

Kiermasz Świąteczny

W dniu 14 grudnia 2012 r. odbył się w naszej szkole ,,Kiermasz Świąteczny" zorganizowany przez rodziców uczniów i wychowawców klas.

Serdecznie dziękujemy rodzicom klasy I za zaangażowanie w przygotowanie tego wydarzenia. Przyniesione wypieki, sałatki oraz potrawy wigilijne były niezwykle smakowite, a każdy kto degustował tych dań, nie miał ich dosyć

Konkurs Biblijny

Konkurs  biblijny to wspaniała forma pogłębiania nie tylko wiedzy, ale przede wszystkim wiary oraz kształtowania chrześcijańskich postaw w oparciu o poznane Słowo Boże szczególnie w roku wiary, który przypada w tym roku.

To już kolejny raz z rzędu od roku 2008 uczniowie naszej szkoły zajmują czołowe miejsca na szczeblu dekanalnym, przechodząc tym samym do etapu diecezjalnego konkursu Wiedzy Biblijnej. W tym roku – 11 stycznia 2013 r. nad treścią Ewangelii wg św. Jana pod hasłem „Kto we mnie wierzy, to choćby umarł, żyć będzie” (J 11,25), zmagali się uczniowie z kl. 4 i 6. Do etapu dekanalnego, który odbył się w Zespole Szkół w Niegowonicach, zakwalifikowali się Kinga Mięsowska z klasy IV, która zajęła I miejsce oraz Adrian Wójcik z klasy VI, który zajął III miejsce. Nagrodą dla laureatów były dyplomy oraz pamiątkowe pięknie wydane albumy tematycznie związane z Postaciami Świętych. Uczniowie byli przygotowani przez katechetkę Annę Łakomą

 

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dzień Dziadka to wspaniała okazja, by uświadomić dzieciom, jak wiele w ich życiu znaczą dziadkowie, jak wiele miłości potrafią ofiarować i jakimi są przyjaciółmi i powiernikami.Aby uczcić to święto, uczniowie klasy III zaprosili do szkoły swe babcie oraz dziadziusiów i zaprezentowali przygotowany przez wychowawczynię, panią Mariolę Kleszcz, program artystyczny,  na który złożyły się wiersze, piosenki i oczywiście serdeczne życzenia.
Z tej okazji dzieci wykonały gazetkę ścienną,  na której zamieściły swoje prace pisemne na temat „Za co kocham moją babcię  i mojego dziadziusia”. Gazetka ta cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wszystkich zaproszonych gości. Wnuczęta wręczyły swym babciom i dziadkom własnoręcznie zrobione upominki i zaprosiły na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy. Była to piękna i wzruszająca 

 

 

,,Być kobietą, być kobietą…”, czyli

Dzień Kobiet w naszej szkole

 

Chłopcy z naszej szkoły nie zapomnieli, że 8 marca wszystkie dziewczynki i kobiety mają swoje święto.

W tym roku z okazji tego ważnego wydarzenia na naszą planetę, a nawet do naszej placówki przybyli… kosmici, czyli chłopcy z klasy IV oraz V. Mieli zielono – srebrne kombinezony i od razu zachwycili się uczennicami z naszej szkoły. Chwalili je za urodę, grację, wdzięk. Byli pełni podziwu, że potrafią wykonać wspaniały makijaż, dobrać przepiękną biżuterię, a nawet chodzić w butach na bardzo wysokich obcasach. Właśnie takimi cechami i umiejętnościami wykazały się w tym dniu dziewczynki z klasy IV oraz V.

Kosmici wszystkim Paniom oraz dziewczynkom złożyli życzenia. Pani Dyrektor – Alfreda Wojtala, Panie Nauczycielki, Pani Sekretarka, Panie Kucharki oraz Panie Woźne otrzymały od chłopców piękne tulipany.

    Zgromadzona w sali rekreacyjnej publiczność, czyli wszyscy uczniowie z klas 0-VI, nagrodzili gromkimi brawami występ swoich koleżanek i kolegów. Pani Dyrektor podziękowała uczniom oraz wychowawczyniom – Pani Elżbiecie Kijewskiej oraz Pani Anecie Łągiewce za przygotowanie akademii. 

 

 

 

 

 

Dzień  Wagarowicza

 

20 marca 2013 r. uczniowie naszej szkoły, na przekór zimowej aurze, tradycyjnie powitali wiosnę. W Miejskim Ośrodku Kultury odbył się DZIEŃ WAGAROWICZA organizowany jak co roku przez Samorząd Uczniowski.

Jakie atrakcje zaplanowano ? Przede wszystkim uroczystość zdominowana została przez taniec. Tańczyły wszystkie klasy IV, V i VI. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy. W koreańskim przeboju roku 2012 „Gangnam style” energetyzującymi solówkami popisali się: Sebastian Dutka, Jakub Stanisławek, Natalia Fiałek i Klaudia Zalewska. A w klimat warszawskiej, przedwojennej  Pragi wprowadzili nas chłopcy i dziewczęta z klasy czwartej przy pomocy Marcela Mazura  - ucznia z klasy III. Natomiast dziewczęta z klasy V i VI przygotowały militarny występ do utworu pt. „Żandarm z Saint Tropez”.

         Były również konkursy sportowe z użyciem przyborów nietypowych tj. durszlaka do odcedzania makaronu oraz długopisu na sznurku. Pomimo, że wszystkie klasy wykazały się olbrzymim zaangażowaniem i samozaparciem, należy obiektywnie stwierdzić, że doświadczenie robi swoje. Tytuł „Najbardziej zgranej klasy roku” otrzymała klasa szósta!

         W czasie, gdy jury udało się na burzliwe obrady oczekiwanie publiczności wypełnił występ szkolnego koła teatralnego. W tym roku koło rzuciło na deski sceniczne spektakl  pt. „Pinokio”. Przedstawienie bardzo się podobało publiczności a w szczególności główny bohater grany przez Dominika Mazanka.

 

GMINNY ETAP OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU

BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

 

W dniu 22.03.2013r. w Szkole Podstawowej w Grabowej odbył się gminny etap  Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym organizowany przez Polski Związek Motorowy i Ministerstwo Edukacji Narodowej, którego celem jest podnoszenie kultury motoryzacyjnej społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

W zawodach udział wzięły reprezentacje wszystkich szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu naszej gminy. Zawodnicy pod czujnym okiem st. aspiranta Andrzeja Szóstaka- sędziego głównego, a jednocześnie eksperta w dziedzinie ruchu drogowego, walczyli o zwycięstwo i udział w finałach powiatowych. Aby zagwarantować sobie sukces w zawodach, każdy z uczestników musiał wykazać się wszechstronną wiedzą. W pierwszej części turnieju trzeba było rozwiązać test ze znajomości przepisów. W drugiej części sprawdzono  umiejętności z udzielania pomocy przedmedycznej.

Pierwsze miejsce w  kategorii szkół podstawowych zdobyła nasza szkoła reprezentowana przez drużynę w składzie : Julia Armatyńska (kl.V), Dominik Mazanek (kl.V) i Jakub Stanisławek (kl.V) , przygotowywani przez panią Elżbietę Kijewską.

 Drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi dyplomami i upominkami.

 

 

 

 

Gminny Przegląd

Twórczości Młodzieży Szkolnej 2013

         Szkolne koło taneczne przygotowało na konkurs dwie prezentacje - różne pod względem stylu, charakteru i klimatu.

Popularny, warszawski szlagier podwórkowy w wykonaniu Staśka Wielanka pt. „Ach Franka, Franka” zaprezentowali uczniowie klasy IV:Ola i Paulina Wdowik, Emanuela Mazur, Dagmara Pilarska oraz Michał Karbownik, Dorian Bober, Dawid Rauk i trzecioklasista Marcel Mazur. Natomiast mieszana grupa IV – V –  VI energetycznie zatańczyła popularny przebój koreański pt. „Gangnam style”. Wspaniałymi solówkami popisały się dziewczęta: Natalia Fiałek i Klaudia Zalewska oraz chłopcy: Jakub Stanisławek i Oskar Hajduk. Najmocniejsze wrażenie wywołał finał, podczas którego tancerze wskakują na plecy kolegów lub padają na podłogę, składając się do strzału. Jest to pierwsza damsko – męska formacja taneczna w historii naszej szkoły. Za „Gangnam style” otrzymaliśmy wyróżnienie.

 

,,Rozumiem, co czytam” – to brzmi dumnie!

 

Czytanie ze zrozumieniem jest jedną z kluczowych umiejętności, którą kształtuje się w szkole podstawowej w ramach różnych zajęć edukacyjnych. W celu doskonalenia tej umiejętności Szkoła Podstawowa nr 3 w Łazach już po raz kolejny zorganizowała Gminny Konkurs ,,Rozumiem, co czytam”. Do udziału w nim zaproszono reprezentantów klas piątych wszystkich placówek z terenu Gminy Łazy.

22 kwietnia 2013 roku lekko zdenerwowani, ale skoncentrowani i uśmiechnięci uczniowie przystąpili do rozwiązywania testu, który zawierał instrukcję, teksty, pytania oraz kartę odpowiedzi. 60 minut minęło błyskawicznie. Powołana Komisja Konkursowa rozpoczęła obrady. Piątoklasiści musieli uzbroić się w cierpliwość.

Wreszcie nadeszła  wyczekiwana przez nich chwila. Członkowie Jury wkroczyli do sali, niosąc wspaniałe książki  oraz dyplomy. O wręczenie nagród Dyrektor Szkoły – Pani Alfreda Wojtala poprosiła wyjątkowego gościa – Kierownika Wydziału Edukacji w Urzędzie Miejskim w Łazach –Panią Bożenę Miklas. Laureatką konkursu została uczennica naszej szkoły:

- Julia Armatyńska

Wszystkim uczestnikom konkursu złożono gratulacje, a nauczycielom podziękowano za wzorowe przygotowania uczniów. Konkurs, jak co roku- przygotowały nauczycielki - pani Aneta Łągiewka oraz pani Elżbieta Kijewska

 

 

Szkolny  Konkurs Matematyczny

„I Ty zostaniesz Pitagorasem”

 

     25 kwietnia 2013 roku   w Szkole Podstawowej nr 3 w Łazach został przeprowadzony  Konkurs Matematyczny ”I Ty zostaniesz Pitagorasem” . Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas III - VI. Miał on na celu rozwijanie logicznego myślenia , prawidłowego wnioskowania , właściwego kojarzenia, wykorzystania  wiedzy matematycznej do rozwiązywania problemów. Zadaniem jego uczestników było rozwiązanie testu i zadań otwartych.

Komisja Konkursowa dokonała oceny prac, zgodnie z zawartymi w regulaminie konkursu kryteriami. Jurorami były:

-   pani Elżbieta Kurczab,

-   pani Elżbieta Kijewska.

     Laureatami konkursu zostali:

a)w kategorii uczniów klas III

          Natalia Szubert

b)w kategorii uczniów klas IV

        Dagmara Pilarska

  c)w kategorii uczniów klas V

      Julia Armatyńska

  d)w kategorii uczniów klas VI

       Adrian Wójcik

Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i życzymy sukcesów w dalszej karierze uczniowskiej. Zapraszamy nowych, odważnych, uczniów do udziału w kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku szkolnym.

 

,,Wiwat  maj, trzeci  maj…”

Uczniowie naszej szkoły podczas uroczystego apelu uczcili rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

           Członkowie Szkolnego Koła Polonistycznego - uczniowie klas IV-V pod kierunkiem swych wychowawczyń-pani Elżbiety Kijewskiej oraz pani Anety Łagiewki przygotowali montaż słowno-muzyczny, który przypomniał historię tego niezwykle ważnego wydarzenia w dziejach Polski. 

Młodzież przypomniała, że  rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja obchodzili uroczyście polscy patrioci już podczas rozbiorów, pomimo represji i sprzeciwu zaborców.     

  Szczególnie doniosłe uroczystości odbywały się pod koniec XIX wieku w Galicji, gdzie Polacy posiadali szeroką autonomię.   Wielkim świętem państwowym stała się rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w okresie międzywojennym. 

       Po II wojnie światowej, w nowej rzeczywistości politycznej i ustrojowej zaprzestano obchodzenia tej rocznicy.

 

Jednak dzieło Konstytucji 3 Maja nie zginęło. Przeszła ona do historii jako druga na świecie po konstytucji amerykańskiej, a pierwsza w Europie, przed konstytucją francuską, demokratyczna ustawa zasadnicza.

       6 kwietnia 1990 roku Sejm Rzeczpospolitej Polskiej zdecydował, by przywrócić dzień 3 Maja jako święto państwowe na cześć uchwalenia pierwszej polskiej Konstytucji z 1791 roku.

     

            Uczniowie przypomnieli, że w bieżącym roku przypada 222 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Młodzież uroczyście zaśpiewała ,,Wiwat Maj, 3  Maj…”

 

ORTOGRAFIA

NA  SZÓSTKĘ!!!

 

Środa -15 maja 2013 roku - w Zespole Szkół w Chruszczobrodzie odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny. Był on przeznaczony dla uczniów klas IV - VI. Miał on na celu doskonalenie umiejętności ortograficznych. Zadaniem jego uczestników było napisanie dyktanda.

Komisja Konkursowa dokonała oceny prac - zgodnie z zawartymi w regulaminie konkursu kryteriami. Nasi uczniowie okazali się być bezkonkurencyjni! Doskonale napisali bardzo trudne dyktanda, wspaniale wywiązali się z powierzonego im zadania.

     Laureatami zostali:

 - w kategorii uczniów klas VI

         Adrian Wójcik – I miejsce

 - w kategorii uczniów klas V

          Dominik Mazanek – I miejsce.

     Debiutująca w kategorii uczniów klas VI Patrycja Głąb zdobyła wyróżnienie.

 Przygotowująca uczniów do konkursu nauczycielka – pani Aneta Łągiewka – ze swych podopiecznych była niezwykle dumna. Zwycięzcy otrzymali wspaniałe nagrody książkowe. Już zaczynają się przygotowywać do udziału w przyszłorocznym konkursie.

Międzypowiatowy Konkurs Języka Angielskiego

 

Dnia 24 maja 2013 roku troje finalistów z Trójki pojechało do Żarek, aby stawić się do przetargu o miejsca w finale VII Międzypowiatowego Konkursu Języka Angielskiego.

Finalistom konkursu udało się wywalczyć następujące miejsca:

Dagmarze Pilarskiej z klasy IV – 17 miejsce

Julii Armatyńskiej z klasy V – 10 miejsce

Jakubowi Stanisławkowi z klasy VI – 13 miejsce

Dzień Otwarty w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach

 

 

            W dniu 24 maja 2013 roku w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach zorganizowano Dzień Otwarty. Pokazom sprzętu, wyposażenia i wyszkolenia przyglądały się dzieci i młodzież wraz z opiekunami z Domu Dziecka w Katowicach,  szkół w Chruszczobrodzie, Niegowonicach, Łazach, Porębie, Włodowicach, Ciągowicach, Będzinie i Rokitnie Szlacheckim oraz przedszkolaki z Łaz,  Czerwionki-Leszczyn i Sosnowca. 

Podczas Dnia Otwartego zaprezentowano pokazy sprzętu Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Katowicach, sprzętu transportowego i wyposażenia specjalnego Kompanii Prewencji oraz Kompanii Wzmocnienia OPP w Katowicach. Przedstawiono wyposażenie i umundurowanie specjalne, będące na wyposażeniu Policji, Wojska i Sił Specjalnych. Zorganizowano pokaz działań policjantów OPP w Katowicach i SPAP w Katowicach oraz pokaz tresury psów służbowych. Sprzęt i wyposażenie zaprezentował również Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Piknik

29 maja 2013 r. na placu Szkoły Podstawowej nr 3 w Łazach odbył się Piknik rodzinny, w którym wzięli udział uczniowie, rodzice, byli absolwenci, nauczyciele i przyjaciele naszej placówki.

Tradycyjnie piknikowanie na świeżym powietrzu rozpoczęły występy sceniczne uczniów. Pięknie śpiewały dzieci z oddziału przedszkolnego. Uczniowie z klasy I, II i III recytowali wiersze dla mamy i taty, a chór szkolny popisał się ekspresyjną interpretacją utworu „Lili”  zespołu Enej.  Nie zabrakło również występów tanecznych, tak więc dziewczęta i chłopcy z klas IV – VI przedstawili kompozycje „Różowa pantera i inne takie”, „Gangnam style” oraz ”Gentleman”. Wystąpili także soliści: Dominik Mazanek – w brawurowej recytacji wiersza „46 nóg” oraz Kinga Mięsowska recytując wiersz pt. „Dom, w którym śmieszy”. Maja Konieczko – zagrała na organach utwory „Yesterday” oraz ”I just call to say I love you”. Całość występów ze swadą, lekko, łatwo i przyjemnie poprowadziły uczennice klasy V: Natalia Fiałek i Ola Bednarczyk.

Potem nadszedł czas na konkurencje sportowe. Najpierw swą sprawnością szybkobiegaczy popisali się uczniowie klas I, II i III. Laur zwycięstwa zdobyła klasa III. Następnie, w nieco bardziej skomplikowanych konkurencjach  szybkościowo – zadaniowych, brali udział uczniowie klas IV, V i VI. Tym razem zwycięstwem musiały  podzielić się dwie klasy - piąta i szósta.

W rowerowym torze przeszkód uczestniczyło wielu miłośników dwóch kółek, lecz pierwsze miejsce otrzymał tylko Marcel Popczyk, najszybciej pokonując trasę i wypełniając bezbłędnie wszystkie zadania.

Na koniec na Orliku  odbyły się rozgrywki „dzikich drużyn” piłkarskich. W składzie tych drużyn znaleźli się uczniowie klas IV, V i VI, starsi od nich absolwenci naszej szkoły, a także jeden tata! Swych przeciwników rozgromiła drużyna z klasy VI w składzie: Oskar, Jakub, Łukasz, Dominik i tata Oskara.

Podczas całej imprezy można było zajadać się przepysznymi ciastami upieczonymi przez niezawodne mamy, pić kawę, herbatę oraz napoje schłodzone.

Z niecierpliwością oczekujemy na Piknik w kolejnym roku szkolnym!

 

Gminny  Konkurs Matematyczny

 

Dnia 07.06.2013 roku w Zespole Szkół nr 1 w Łazach odbył się Gminny  Konkurs Matematyczny „Asy czwartych i Asy piątych klas”. Celem konkursu było:

  • popularyzowanie wiedzy matematycznej
  •  rozwijanie uzdolnień i zainteresowań matematycznych uczniów,
  • doskonalenie umiejętności logicznego i twórczego myślenia uczniów,
  • stworzenie możliwości sprawdzenia własnego poziomu wiedzy i umiejętności oraz rywalizacji w dziedzinie matematyki,
  • wskazywanie praktycznych zastosowań matematyki w życiu codziennym.

   Zadaniem jego uczestników było rozwiązanie testu składającego się z 16 zadań. Komisja Konkursowa dokonała oceny prac, zgodnie z zawartymi w regulaminie  kryteriami.

   Dagmara Pilarska zajęła III miejsce w kategorii klas IV, a Julia Armatyńska  zajęła II miejsce w kategorii  klas V. Uczniów do konkursu przygotowała  pani  Elżbieta  Kijewska

 

Odkrywali tajemnice teatru

Już po raz kolejny w poniedziałek 17 czerwca 2013 r. w Miejskim Ośrodku Kultury "Centrum" w Zawierciu odbyły się XI Rejonowe Konfrontacje Amatorskich Teatrów dla szkół podstawowych i gimnazjalnych pn. ,,Tajemnice Teatru".

 

,,Tajemnice Teatru" na stałe wpisały się w kalendarz imprez zawierciańskiego MOK-u. Uroczystego otwarcia dokonał dyrektor MOK-u, Andrzej Danecki, który skierował również słowa otuchy w stronę uczestników.

Zmagania młodych artystów śledziło jury w składzie: Maria Kusina, Bogumiła Murzyńska, Józef Niedźwiedzki i Martyna Ptak. Ocenie podlegały takie elementy jak m.in. dobór repertuaru do wieku i możliwości wykonawców, wiarygodność aktorską, poczucie humoru, kultura słowa oraz ruch sceniczny, scenografia, kostiumy, opracowanie muzyczne oraz ogólny wyraz artystyczny.

Podczas XI Rejonowych Konfrontacji Amatorskich Teatrów Jury nie przyznawało miejsc, nie zabrakło jednak wyróżnień, które otrzymali: Niepokorne - Zakład poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Zawierciu, tytuł spektaklu: ,,Taniec Życia’’ - wyróżnienie za pokazanie trudnego okresu dojrzewania, poprzez ekspresję wyrażoną w tańcu, która we wrażliwy sposób uzasadniała treść przedstawienia. Kabaret Horrorek - Szkoła Podstawowa w Gieble, tytuł spektaklu: ,,Smerfy’’ - wyróżnienie za poczucie humoru, kostiumy i bezpretensjonalność młodych wykonawców w inscenizacji. Koło małych form teatralnych - Szkoła Podstawowa we Włodowicach, tytuł spektaklu: ,,Na Wyspach Bergamutach’’ - wyróżnienie za dobór repertuaru do możliwości wykonawców i wyjątkową kulturę słowa. Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego we Włodowicach, tytuł spektaklu: ,,Nie Ma Tego Złego’’ - wyróżnienie za wyjątkowo dobrą stronę wokalną i doprowadzenie do morału wykonywanych bajek. Maskoty Doroty - Szkoła Podstawowa nr 3 w Łazach, tytuł spektaklu: ,,Pinokio’’ - wyróżnienie za przekazanie pięknej, mądrej idei tradycyjnej bajki. Żeromek - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ogrodzieńcu, Szkoła Podstawowa nr 1, tytuł spektaklu:,, Lokomotywa’’- wyróżnienie za oryginalną inscenizację, wiarygodność i wielkie zaangażowanie młodych wykonawców, którzy wykazali się dużą kultura słowa. Szkole Koło Teatralne - Szkoła Podstawowa nr 9 w Zawierciu, tytuł spektaklu: ,,O Janku, który szukał szczęścia” - wyróżnienie za kostiumy i scenografię. Teatrzyk Szkolny Igraszka - Zespół Szkół w Pilicy, tytuł spektaklu: ,,Wyprawa po zgodę’’ - wyróżnienie za uchwycenie klimatu marynistycznego w spektaklu, który wyraził się w tańcu, muzyce, kostiumie i grze młodych aktorów. Trupeczka Teatralna - Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu, tytuł spektaklu: ,,Cztery Pory Roku’’ - wyróżnienie za ciekawy pomysł formy teatralnej. Koło Teatralne - Gimnazjum nr 2 w Zawierciu, tytuł spektaklu: ,,Teatralny Shake’’ - wyróżnienie za zaangażowanie licznej grupy w przedstawienie teatralne.

Konfrontacje prowadziły Andzelika Leska, Michalina Biały i Paulina Zamiejska z zespołu ,,Magma". Natomiast nagrody i wyróżnienia wręczyli uczestnikom Wiceprezydent Marek Kozieł i Dyrektor MOK,,Centrum" Andrzej Danecki.

 

 

 

Aktualności

Kontakt

  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR3
    ul. rtm. Witolda Pileckiego14
    42-450 Łazy
  • 032 67 29 642