XIV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

„Z przyrodą za pan brat” - XXIV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski dla klas I-III.
W dniu dzisiejszym o godz. 09:00 w naszej szkole rozpoczął się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Z przyrodą za pan brat”. Swoimi umiejętnościami recytatorskimi pochwaliło się 40 młodych recytatorów ze szkół naszego miasta, a więc emocji było wiele. W konkursie wzięli udział uczniowie klas I-III, którzy recytowali wiersz o tematyce związanej z przyrodą i ochroną środowiska. Po zaprezentowaniu się wszystkich uczestników komisja ustaliła i ogłosiła wyniki konkursu. W trakcie tej przerwy uczestnicy udali się na słodki poczęstunek, oczekując z niecierpliwością na werdykt komisji. Komisja w składzie: Małgorzata Pielka, Anna Gacek, Martyna Parzniewska uznała, że na wyróżnienia zasługują uczniowie:
Z klas pierwszych:
I miejsce - Malicka Hanna SP 9
II miejsce – Konarska Kornelia SP 6
III miejsce- Drewnowicz Daria SP 6
Wyróżnienie otrzymała- Zarębska Zuzanna SP 5
Klasy drugie:
I miejsce- Polewczyk Adrianna SP 5
II miejsce- Trepka Zuzanna SP 6
III miejsce- Malenga Anastazja SP 6
Wyróżnienie otrzymał- Tkacz Ksawery SP 11
Klasy trzecie;
I miejsce- Burnicki Bartosz SP 13
II miejsce- Czarnek Maja SP 5
III miejsce- Lenartowicz Natalia SP 7
Wyróżnienie otrzymała- Adamczyk Lena SP 1
Po ogłoszeniu wyników wszyscy uczestnicy Międzyszkolnego Konkursu otrzymali symboliczne upominki, nagrody książkowe oraz maskotki. Laureaci pierwszych miejsc zaprezentują nasze miasto na XXIV Regionalnym Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się w Gliwicach, w dniu 26 marca 2020 roku. Gratulujemy wszystkim uczestnikom udziału w naszym konkursie, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy za rok. Organizatorami konkursu byli: Dariusz Bednarz Dyrektor SP6 oraz nauczyciele Beata Latacz, Zofia Musiał, Ewa Cocek.

sp6zawiercie.pl