Rok szkolny 2019/2020

WOLONTARIUSZE SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU „PRZYJAZNA DŁOŃ” ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 W ŁAZACH ZAWSZE PAMIĘTAJĄ O POTRZEBUJĄCYCH

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Jan Paweł II

W dniu 17.11.2019 roku włączyliśmy się w obchody III Światowego Dnia Ubogich, którego hasło przewodnie brzmiało „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie.” (Ps 9, 19). Ten dzień, wprowadzony przez papieża Franciszka, zachęcił nas nie tylko do modlitwy, ale również działań na rzecz najbardziej potrzebujących.

We współpracy z Księdzem Proboszczem Jarosławem Piekarzem z Parafii p.w. św. Maksymiliana Kolbego w Łazach przeprowadziliśmy zbiórkę pieniędzy na dofinansowanie obiadów dla potrzebujących dzieci z naszej szkoły.

Parafianie, pamiętając o tym, że pomaganie jest dobre i jest ważne, pomagać może każdy, każda pomoc jest wartościowa, warto pomagać nie tylko dla innych, ale także dla siebie, pomaganie zmienia świat na lepsze, a każdy gest, nawet najdrobniejszy… zmienia świat, czyjś świat, odpowiedzieli na apel księdza i wykazali się ogromną szczodrością na rzecz potrzebujących dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Łazach, za co składamy im szczególne podziękowania. Zebrano kwotę 1000 złotych.

Wolontariusze SKW  w Szkole Podstawowej nr 3 w Łazach „Przyjazna dłoń”

wraz z opiekunem Panią Agatą Cegłą

LIS