Wycieczka do Żarek

Dnia 28 marca uczniowie wraz z wychowawcami klasy II a, II b i III byli uczestnikami niezwykłej przygody historyczno–kulinarnej w  Żarkach.

Z zaciekawieniem zwiedzali  Stary Młyn -  interaktywne Muzeum Dawnych Rzemiosł. Stary Młyn to miejsce, gdzie nowoczesność łączy się z tradycją, a zabawa z nauką. Znajdują się tam multimedialne ekspozycje, atrakcją są interaktywne zabawy. Elementy ekspozycji pozwalają na: dotykanie, zaglądanie, sprawdzanie, wąchanie itd. Czekało tam na dzieci wiele zaskakujących atrakcji. Obiekt został pomyślany jako muzeum interaktywne – rodzaj parku technicznego.  Dzieci  wyruszyły  w pasjonującą, historyczną podróż w czasie. W jej trakcie poznały tajniki pięciu głównych rzemiosł obecnych od wieków w Żarkach: młynarstwa, piekarstwa, szewstwa, bednarstwa i kołodziejstwa.

Uczniowie  udali  się również na warsztaty wypieku  pizzy. Z zainteresowaniem słuchali instruktażu  specjalistek od wypieku najlepszej  pizzy. Samodzielnie wyrabiali ciasto,  dobierali składniki  które lubią i  gotowe! W trakcie oczekiwania na wypiekanie w specjalnym piecu swoich własnoręcznie przygotowanych pizz,  częstowali się sokiem. A punktem kulminacyjnym była wspólna degustacja własnego wypieku. Uwierzcie!  Było interesująco i  smakowicie.