Ogólnopolska Olimpiada „ Bezpieczny Uczeń i Technik”

Dnia   28 marca po eliminacjach  klasowych  17 najlepszych   uczniów  klas  IV i V naszej szkoły  wzięło  udział  w Ogólnopolskiej Olimpiadzie ,,Bezpieczny Uczeń i Technik”.

Olimpiada  jest konkursem wiedzy o zasadach bezpieczeństwa oraz o otaczającym każdego z nas środowisku technicznym. Jej celem jest usystematyzowanie wiedzy oraz uświadomienie uczniom istoty poruszanych na przedmiocie technika zagadnień. Atrakcyjne, proste i praktyczne pytania zachęcają uczniów do rozwijania aktywności poznawczej, a także zwiększą ich świadomość w sytuacjach zagrożenia zdrowia czy życia.

Na podstawie przesłanych gotowych materiałów konkursowych uczniowie przystąpili do udzielania odpowiedzi na  kartach pracy. Do każdego pytania przyporządkowane zostały cztery odpowiedzi, z których przynajmniej jedna  była prawidłowa. Zróżnicowany stopień trudności pytań oraz ciekawa formuła testów powinny stanowić dla wszystkich uczniów zachętę do udziału w konkursie.

Z niecierpliwością uczniowie wraz z panią Danutą Gotfryd -   nauczycielem przygotowującym uczniów do olimpiady, oczekują na  ostateczne wyniki.

Każdy uczestnik, niezależnie od zajętego miejsca, otrzyma dyplom uznania. Dla najlepszych przewidziano dyplomy grawerowane i dyplomu laureata oraz atrakcyjne nagrody książkowe. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy.