Duet Saksofonowy

13.03.2017r. Szkołę Podstawową nr 3 odwiedził znakomity Duet Saksofonowy. Artyści koncertowali na terenie całego kraju, a także kilkakrotnie za granicą. Ponadto brali udział w festiwalach muzycznych. W swym dorobku posiadają liczne nagrania radiowe i telewizyjne. Na audycjach szkolnych prezentują utwory od klasycznych po muzykę rozrywkową. Panowie w barwny i ciekawy sposób zaprezentowali instrumenty dęte drewniane, ich budowę i sposób gry.

Dobór repertuaru połączony z dużą dawką humoru powodował naturalną, żywą reakcję publiczności. Nawet najmłodsi uczniowie słuchali z ciekawością, niczym widz w filharmonii. Starsi i młodsi uczniowie mogli pochwalić się swoją muzyczną wiedzą, ale też wiele nauczyć się z tej nietypowej lekcji muzyki. Pozytywne wrażenia uczniów są najlepszym podsumowaniem tego wydarzenia artystycznego w naszej szkole.