Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

sp3lazy@wp.pl

+48 32 67 296 42

SP3

Łazy

Szkoła Podstawowa nr 3

Aktualności

Logo serwisu.

Plan lekcji

Logo serwisu.

Z życia szkoły

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Szkoła

Z życia szkoły

Rok szkolny 2016/2017

Uczniowie klas IV w teatrze.

Uczniowie klas IV w teatrze.

28 lutego uczniowie z klasy IV a i IV b pod opieką pań: Doroty Zieleniec, Agaty Cegły i Marzeny Bargieł, wyjechali do Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Zwiedzili okazały budynek teatru, poznając dużą scenę, szatnie, przepiękne, symetryczne, dwubiegowe schody pokryte czerwonym dywanem, kuluary oraz foyer Adama Perepeczki, słynnego Janosika, który przez 6 lat był dyrektorem tego teatru. Przedstawienie pt. „Roszpunka” powstało na motywach baśni Jakuba i Wilhelma Grimmów w adaptacji i reżyserii Roberta Dorosławskiego, który wzbogacił akcję przedstawienia o przezabawnego DJ’a Pokrakę.

Historię Roszpunki zna prawie każdy. Piękna dziewczyna o długich włosach, czarownica, która zamyka ją w wieży i młody książę, który się w niej zakochuje. Tym razem wszystko jednak wygląda inaczej. Czarownica chce oczarować jednego z jurorów w konkursie piosenki. Niestety, jej skrzeczący głos nie zapewni jej wygranej, ale… przecież Roszpunka pięknie śpiewa! Festiwal prowadzony przez przebojowego DJ’a Pokrakę… to tylko początek zmian w bajce. Okazuje się bowiem, że ojciec Roszpunki jest sławnym gwiazdorem, a doktor leczący jej matkę, potrafi przepowiadać przyszłość! Czarownica, by wygrać, nie cofnie się nawet przed oszustwem.

Na duże uznanie zasługuje wysoka kultura osobista naszych uczniów, którzy podczas spektaklu zachowywali się wzorowo. O skupieniu i wyciszeniu telefonów komórkowych nie trzeba było nikomu przypominać. Na szczęście akcja baśni w nowoczesnej, zmodyfikowanej wersji kończy się szczęśliwie, a dzieci otrzymują jedyny w swym rodzaju przekaz:,, Każdy człowiek ma jakiś talent, musi go tylko w sobie odkryć”.

02

MAR

2017

367

razy

czytano

sp3lazy.pl

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia

Logo serwisu.

Szkoła Podstawowa nr 3 w Łazach

Ukryj moduł.