A to historia!!!

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w niecodziennej lekcji historii. Stało się to dzięki pani dyrektor-Alfredzie Wojtali - która postanowiła zgłosić szkołę do udziału w zajęciach pod hasłem ,,Lekcje Żywej Historii”.

Uczestnikami zajęć byli uczniowie klas III-VI. Prowadzący zaproponowali szereg niezwykle interesujących zagadnień z wykorzystaniem nowatorskich, aktywizujących metod nauczania.

Na wstępie uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali historycznych  opowieści średniowiecznych. Dowiedzieli się, między innymi, do czego służyły żupan czy kołpak. Ogromną atrakcją dla uczniów była możliwość obejrzenia, a nawet przymierzenia elementów stroju historycznego. Następnie uczniowie przenieśli się do wieku XVII i poznali elementy uzbrojenia husarskiego.

W drugiej części spotkania odbył się konkurs. Uczniowie świetnie poradzili sobie z udzielaniem odpowiedzi na zadawane pytania.

Wszyscy uczestnicy zajęć   jednogłośnie stwierdzili, że udział w projekcie ,,Lekcja Żywej Historii” był dla nich niezwykłym przeżyciem. Zdobyli wiele nowych wiadomości. Takie lekcje pamięta się bardzo długo.

GRU