Z wizytą prewencyjną w Trójce

W dniu 15 listopada w szkole dla uczniów klas II-III  i  IV-VI zostały przeprowadzone pogadanki  prewencyjne przez  Panią Sierżant - Martę Wnuk z Komendy Powiatowej z Zawiercia. Z wizytą w Trójce gościł także dzielnicowy Łaz, który przysłuchiwał się pogadance prewencyjnej  z zakresu  bezpiecznego zachowania się na drodze z uwzględnieniem  ogólnych zasad bezpieczeństwa w okresie jesiennej aury (odblaski).

Podczas pogadanki zwrócono uwagę uczniów  na postawę ograniczonego zaufania szczególnie wobec nieznajomych, którzy to mogą namawiać uczniów do zażywania środków odurzających niewiadomego pochodzenia. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, że ludzie bezdusznie pozbywają się dużych psów, bo są niewygodne w utrzymaniu, szczególnie w blokach.  Wypuszczają je  na ulice, nie bacząc na los zwierzęcia. Psy opuszczone przez właściciela  są głodne, bywają też agresywne, mogą zaatakować. Dlatego tez Pani Sierżant w sposób interesujący  omówiła   i zademonstrowała  postawę obronną wobec atakującego bezdomnego psa,  z którym  w okresie jesiennym  często się spotykamy. Podczas prelekcji był tez czas na pytania uczniów kierowane do Pani Policjant w sprawie bezpieczeństwa i zachowania w szkole. Na każde pytanie uczniowie otrzymywali  kompensum wiedzy. Pani Policjant na koniec poinformowała uczniów o bezwzględnej konieczności siedzenia małoletnich  w specjalnych fotelikach  w czasie jazdy samochodem z rodzicami. Były także niespodzianki dla uczniów–wszyscy obecni otrzymali opaski odblaskowe, by być widocznym w czasie ruchu drogowego .

LIS