Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

sp3lazy@wp.pl

+48 32 67 296 42

SP3

Łazy

Szkoła Podstawowa nr 3

Aktualności

Logo serwisu.

Plan lekcji

Logo serwisu.

Z życia szkoły

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Szkoła

Z życia szkoły

Rok szkolny 2016/2017

Akcja szkolnego koła wolontariatu „Przyjazna Dłoń” „pomagamy zwierzętom ze schroniska w Zawierciu” Zakończona!!!

Akcja szkolnego koła wolontariatu „Przyjazna Dłoń” „pomagamy zwierzętom ze schroniska w Zawierciu” Zakończona!!!

      Uczniowie naszej szkoły i ich Rodzice, wrażliwi na krzywdę zwierząt, w miesiącu październiku zareagowali na apel Szkolnego Koła Wolontariatu i przystąpili do akcji charytatywnej na rzecz bezdomnych psów i kotów z zawierciańskiego schroniska.

      Przez cały październik wolontariusze wraz z opiekunem - Panią Agatą Cegłą oraz nauczycielem przyrody - Panią Joanną Lis i nauczycielem języka angielskiego - Panią Aleksandrą Szmajser, czuwali nad prawidłowym przebiegiem akcji. Wolontariusze zbierali dary dla potrzebujących zwierząt. Wychowawcy klas dbali o to, aby dostarczane im przez uczniów i ich Rodziców produkty dla zwierząt ze schroniska w Zawierciu przy ulicy Podmiejskiej 51, trafiały w ręce naszych wolontariuszy. Udało się uzbierać i przekazać schronisku sporą ilość misek, worków i puszek z karmą, ciepłych kołder, koców oraz zabawek dla podopiecznych zawierciańskiego schroniska.. Wszystkie rzeczy były gromadzone sukcesywnie przez cały październik.

      Z pewnością miło było sprawić taką niespodziankę bezdomnym, opuszczonym zwierzakom. Uczniowie naszej szkoły doskonale wiedzą o tym, że każde żywe stworzenie potrzebuje akceptacji i ciepła, a za to odwdzięczy się przywiązaniem i bezgranicznym oddaniem. Wierzymy też w to, że być może pewnego dnia znajdzie się ktoś, kto podaruje tym zwierzętom prawdziwy dom, otoczy je miłością i opieką.

       Uwieńczeniem akcji było spotkanie w dniu 4 listopada 2016 roku z Panią Joanną Osys-koordynatorem lokalnym organizacji ,,Viva” – akcja dla zwierząt z Zawiercia. Pani Joanna podczas spotkania z uczniami naszej szkoły opowiadała o bezdomności zwierząt i wolontariacie na ich rzecz. Pokazywała ciekawe slajdy, filmy i zaciekawiała nas wspaniałymi historiami. Przedstawiła nam też zawierciańskie schronisko, z dokładnym opisem jego działalności. Serdecznie dziękujemy Pani Joannie za wspaniałą lekcję uwrażliwiania na potrzeby naszych małych milusińskich przyjaciół – bezdomnych zwierząt ze schroniska.

      Pragniemy gorąco podziękować wszystkim uczniom i ich Rodzicom ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Łazach za dostarczane dary dla bezdomnych zwierząt ze schroniska w Zawierciu. Zachęcamy jednocześnie do odwiedzania tego schroniska i udziału w wolontariacie poprzez kilkugodzinną opiekę nad zwierzętami, np. wyprowadzając je na spacery. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy. 

06

LIS

2016

323

razy

czytano

sp3lazy.pl

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia

Logo serwisu.

Szkoła Podstawowa nr 3 w Łazach

Ukryj moduł.