Rok szkolny 2016/2017

Akcja szkolnego koła wolontariatu „Przyjazna Dłoń” „pomagamy zwierzętom ze schroniska w Zawierciu” Zakończona!!!

Uczniowie naszej szkoły i ich Rodzice, wrażliwi na krzywdę zwierząt, w miesiącu październiku zareagowali na apel Szkolnego Koła Wolontariatu i przystąpili do akcji charytatywnej na rzecz bezdomnych psów i kotów z zawierciańskiego schroniska.

Przez cały październik wolontariusze wraz z opiekunem - Panią Agatą Cegłą oraz nauczycielem przyrody - Panią Joanną Lis i nauczycielem języka angielskiego - Panią Aleksandrą Szmajser, czuwali nad prawidłowym przebiegiem akcji. Wolontariusze zbierali dary dla potrzebujących zwierząt. Wychowawcy klas dbali o to, aby dostarczane im przez uczniów i ich Rodziców produkty dla zwierząt ze schroniska w Zawierciu przy ulicy Podmiejskiej 51, trafiały w ręce naszych wolontariuszy. Udało się uzbierać i przekazać schronisku sporą ilość misek, worków i puszek z karmą, ciepłych kołder, koców oraz zabawek dla podopiecznych zawierciańskiego schroniska.. Wszystkie rzeczy były gromadzone sukcesywnie przez cały październik.

Z pewnością miło było sprawić taką niespodziankę bezdomnym, opuszczonym zwierzakom. Uczniowie naszej szkoły doskonale wiedzą o tym, że każde żywe stworzenie potrzebuje akceptacji i ciepła, a za to odwdzięczy się przywiązaniem i bezgranicznym oddaniem. Wierzymy też w to, że być może pewnego dnia znajdzie się ktoś, kto podaruje tym zwierzętom prawdziwy dom, otoczy je miłością i opieką.

Uwieńczeniem akcji było spotkanie w dniu 4 listopada 2016 roku z Panią Joanną Osys-koordynatorem lokalnym organizacji ,,Viva” – akcja dla zwierząt z Zawiercia. Pani Joanna podczas spotkania z uczniami naszej szkoły opowiadała o bezdomności zwierząt i wolontariacie na ich rzecz. Pokazywała ciekawe slajdy, filmy i zaciekawiała nas wspaniałymi historiami. Przedstawiła nam też zawierciańskie schronisko, z dokładnym opisem jego działalności. Serdecznie dziękujemy Pani Joannie za wspaniałą lekcję uwrażliwiania na potrzeby naszych małych milusińskich przyjaciół – bezdomnych zwierząt ze schroniska.

Pragniemy gorąco podziękować wszystkim uczniom i ich Rodzicom ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Łazach za dostarczane dary dla bezdomnych zwierząt ze schroniska w Zawierciu. Zachęcamy jednocześnie do odwiedzania tego schroniska i udziału w wolontariacie poprzez kilkugodzinną opiekę nad zwierzętami, np. wyprowadzając je na spacery. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

LIS