Pokaz talentów

Do tradycji naszej szkoły należy spędzanie jednego wiosennego dnia poza jej murami. Ten dzień przeznaczony jest na wspólne wagarowanie. Nie ma zajęć, uczniowie nie myślą o lekcjach, lecz o tym, by swoje umiejętności artystyczne: wokalne, taneczne i recytatorskie zaprezentować w sposób ciekawy, intrygujący i niebanalny. W tym roku, w szkolnym „talent show”, brało udział aż 33 uczestników reprezentujących wszystkie oddziały szkolne- począwszy od klasy I aż do VI.

W kategorii śpiew bezkonkurencyjny okazał się duet: Nikola Kaźmierczak i Milena Nowak. Dziewczęta zaprezentowały piosenkę z repertuaru Ewy Farny pt. „L.A.L.K.A.”, do której wspólnie ułożyły niezwykle ciekawą choreografię. W tańcu jak zwykle niepokonany okazał się Marcel Mazur. Marcel zaprezentował energetyczną  improwizację do muzyki Skrillex Alvin Risk pn. „Try it out”. Okazało się również, że starszym uczniom dorasta młoda konkurencja. W kategorii recytacja/teatr wygrała bowiem uczennica z klasy II Wiktoria Kowalska, recytując wiersz pt. „Zebra”. Wiktoria bardzo solidnie przygotowała się do występu. Na szczególną uwagę zasługuje jej ekstrawagancki strój, w jakim wystąpiła na scenie.

Po występach odbyła się premiera spektaklu „Jak wpuścić Diabła w maliny?” przygotowanego przez szkolne koło teatralne pod kierunkiem pani Doroty Zglejc. W tym sezonie teatr poruszył problem wykluczenia społecznego dzieci odmiennych od rówieśników. Spektakl pokazał, jak silny może być wpływ grupy i jak wiele dobrego można czynić, działając wspólnie. W charakterystyczne postaci z innego wymiaru wcielili się: Nikola Kaźmierczak – grająca Anioła i Wiktor Moniak – przedstawiający Diabła. W rolach uczniów szkoły podstawowej, spędzających razem wolny czas po lekcjach, wystąpili: Julka Szymańska, Natalia Szubert, Kinga Miłoch, Marcel Szafruga, Wojtek Łuszczak, Mateusz Urbański i Marcel Mazur. Nad oświetleniem i udźwiękowieniem czuwał Patryk Kumpicki.