Wycieczka do Energylandii

29 kwietnia 2016 r. 29 uczniów z klas: VI, V i IV Szkoły Podstawowej nr 3 w Łazach wyjechało na całodzienną wycieczkę do największego Parku Rozrywki w Polsce o nazwie  Energylandia.

Obiekt zlokalizowany jest w pięknej i malowniczej okolicy, w miejscowości Zator, na granicy dwóch największych aglomeracji południa, niespełna pół godziny drogi z Katowic i z Krakowa. Jest to potężny kompleks, w którym na ogromnej przestrzeni 26 hektarów znajduje się  około 60 różnego rodzaju nowoczesnych i zaawansowanych urządzeń, poczynając od ekstremalnych, poprzez rodzinne, a kończąc na atrakcjach przeznaczonych dla najmłodszych. Wszystkie one prezentowane są w tematycznych, stylizowanych dekoracjach i aranżacjach, zawartych w kompletnej audio-wizualnej scenografii. Na terenie parku znajdują się również 4 sceny widowiskowe, dwa teatry i dwa amfiteatry, na których codziennie odbywają się różnego rodzaju pokazy artystyczne, pirotechniczne lub wizualne.

Na tej wycieczce nikt się nie nudził, a czas mijał w zawrotnym tempie. Dużym powodzeniem cieszyły się: dragon, energuś, łódki na wyspie skarbów i wrc auto zderzaki. Nie sposób wyliczyć wszystkich atrakcji, z których udało się nam skorzystać. O godzinie 14 zjedliśmy smaczny i bardzo pożywny posiłek. Po obiedzie zostały nam jeszcze dwie godziny na zwiedzanie parku. Trudno zresztą nasz pobyt w Energylandii  nazwać zwiedzaniem, gdyż czasem przybierał on formę biegu od zjeżdżalni do roller coastera po gigantyczny młot, gdyż wszyscy chcieli spróbować interaktywnej zabawy w jak największej ilości miejsc. Do Łaz wróciliśmy zmęczeni, lecz pełni wrażeń i wspomnień.