Rok szkolny 2015/2016

Święto Ziemi – ekologiczno-edukacyjna integracja pokoleń od przedszkola po trzeci wiek. Akcja sadzenia drzew organizowana przez UTW w Łazach i Nadleśnictwo Siewierz

22.04.2016 r. o godzinie 10.00 na boisko sportowe przy osiedlu Podlesie przybyli uczniowie SP nr 3 w Łazach, ZP nr 1 w Łazach, Przedszkoli nr 1 i 2 w Łazach, uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Łazach, burmistrz Miasta i Gminy Łazy – Pan Maciej Kaczyński, dyrektorzy szkół i przedszkoli, słuchacze UTW, leśnicy z Nadleśnictwa Siewierz. Uroczystość otworzyła prezes UTW Pani Krystyna Męcik – inicjatorka akcji.

W akcję zaangażowali się miejscowi leśnicy. Nasz leśniczy - Pan Piotr Szydło - czuwał nad prawidłowym przebiegiem akcji – doradzał i pokazywał, jak należy prawidłowo sadzić drzewa. Akcji towarzyszyły występy koła przyrodniczego z SP nr 3 pod kierunkiem nauczyciela przyrody Joanny Lis. Młodzież z SP 3 zaprezentowała też transparenty związane z Dniem Ziemi: ,,Stop wycinaniu lasów'', ,,Sadźmy drzewa'', ,,Palący temat – niska emisja''. Następnie seniorzy poczęstowali wszystkich pyszną szarlotką. Później wszyscy uczestnicy sadzili drzewa wokół boiska sportowego przy osiedlu Podlesie. Leśnicy przygotowali 70 sadzonek dębów i buków.

Międzypokoleniowe sadzenie drzew w Łazach odbyło się już po raz ósmy. Wspólna praca nie tylko edukuje, ale również łączy pokolenia.