Jasełka w ,,trójce”

Dnia 18 grudnia 2015 roku w naszej szkole odbyły się Jasełka p.t. ,,Tak! On jest Królem!”. O godzinie 17.00 w pięknie udekorowanej sali Pani Dyrektor Alfreda Wojtala powitała zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli i uczniów. Tegoroczne Jasełka przygotowały klasy III b i I a pod opieką nauczycieli - Joanny Lis, Rafała Janusa i Doroty Zglejc.

Młodzi aktorzy z pełnym zaangażowaniem przedstawili historię narodzin Jezusa. W Jasełkach występowali: Maryja, Józef, trzej Królowie,   Herod, dzieci z różnych stron świata, mędrzec, pastuszkowie, aniołki, gwiazdki, diabełek i zwierzęta. Uczniowie z klasy III a i wokalistki z klasy VI przeplatały pięknymi kolędami i pastorałkami scenki z życia nowonarodzonego Jezusa. Magię przedstawienia podkreślały urocze stroje aktorów wykonane przez rodziców uczniów z klas III b i I a. Na zakończenie Jasełek wystąpiła klasa I b w układzie tanecznym do piosenki ,,Aniołki i choinka”. Zaprezentowała też wiersz p.t. ,,Wesołych świąt”.

Ogromne zaangażowanie uczniów, rodziców, nauczycieli i obsługi opłaciło się, gdyż taka doniosła uroczystość scala społeczność szkolną i lokalną, a dzieci mają możliwość uczestnictwa w tradycjach bożonarodzeniowych i zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.

Po uroczystości Pani Dyrektor Alfreda Wojtala złożyła wszystkim świąteczne i noworoczne życzenia .

GRU