Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

sp3lazy@wp.pl

+48 32 67 296 42

SP3

Łazy

Szkoła Podstawowa nr 3

Aktualności

Logo serwisu.

Plan lekcji

Logo serwisu.

Z życia szkoły

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Szkoła

Z życia szkoły

Rok szkolny 2015/2016

Dzień Języków Europejskich 26 września 2015r. Dzień dobry! Good Morning! Buon giorno! Guten Tag! Buenos Dias! Zdrastwujtie!

Dzień Języków Europejskich 26 września 2015r. Dzień dobry! Good Morning! Buon giorno! Guten Tag! Buenos Dias! Zdrastwujtie!

 W dniu 26 września 2015r. po raz czternasty obchodzony był w całej Europie: Europejski Dzień Języków. Jest to święto językowej różnorodności i uczenia się języków. Dzień Języków Europejskich  świętowaliśmy również w naszej szkole. Była to świetna okazja, aby propagować wśród dzieci naukę języków obcych poprzez prace projektowe w klasach starszych i poprzez zabawę w klasach młodszych. Uczniowie naszej szkoły począwszy od klasy pierwszej poznają języki obce : angielski, hiszpański, rosyjski i wkrótce również język niemiecki. Uczniowie klas IV-VI przygotowali prace projektowe na temat historii języków europejskich oraz ich charakterystykę – uczniowie poznali wspólne korzenie języków europejskich i wynikające stąd podobieństwa. Starsi uczniowie prezentowali swoje umiejętności językowe (odgrywanie scenek rodzajowych, quiz językowy, tongue twisters). Uczniowie klas I-III wykonali prace plastyczne na temat ,,Dlaczego warto uczyć się języków obcych?’’ Prace uczniów zostały wyeksponowane na gazetce szkolnej. Dzięki zajęciom przeprowadzonym w tej formie dzieci uświadomiły sobie, jak wiele korzyści przynosi nam nauka języków obcych. Dzięki nim możemy poznać i lepiej zrozumieć innych ludzi,  ich tradycje i kulturę, Znajomość języków pomaga ludziom podróżować i nawiązywać nowe znajomości i przyjaźnie, daje szansę podjęcia studiów za granicą, lepszej pracy i wyższych zarobków. I nigdy nie jest za późno, aby uczyć się języków. Warto więc uczyć się języków obcych, gdyż otwierają przed nami wiele możliwości i nigdy nie wiadomo, kiedy i w jakich okolicznościach ta umiejętność może nam się przydać.

 

27

WRZ

2015

355

razy

czytano

sp3lazy.pl

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia

Logo serwisu.

Szkoła Podstawowa nr 3 w Łazach

Ukryj moduł.