Rok szkolny 2015/2016

Dzień Języków Europejskich 26 września 2015r. Dzień dobry! Good Morning! Buon giorno! Guten Tag! Buenos Dias! Zdrastwujtie!

W dniu 26 września 2015r. po raz czternasty obchodzony był w całej Europie: Europejski Dzień Języków. Jest to święto językowej różnorodności i uczenia się języków. Dzień Języków Europejskich  świętowaliśmy również w naszej szkole. Była to świetna okazja, aby propagować wśród dzieci naukę języków obcych poprzez prace projektowe w klasach starszych i poprzez zabawę w klasach młodszych. Uczniowie naszej szkoły począwszy od klasy pierwszej poznają języki obce : angielski, hiszpański, rosyjski i wkrótce również język niemiecki. Uczniowie klas IV-VI przygotowali prace projektowe na temat historii języków europejskich oraz ich charakterystykę – uczniowie poznali wspólne korzenie języków europejskich i wynikające stąd podobieństwa. Starsi uczniowie prezentowali swoje umiejętności językowe (odgrywanie scenek rodzajowych, quiz językowy, tongue twisters). Uczniowie klas I-III wykonali prace plastyczne na temat ,,Dlaczego warto uczyć się języków obcych?’’ Prace uczniów zostały wyeksponowane na gazetce szkolnej. Dzięki zajęciom przeprowadzonym w tej formie dzieci uświadomiły sobie, jak wiele korzyści przynosi nam nauka języków obcych. Dzięki nim możemy poznać i lepiej zrozumieć innych ludzi,  ich tradycje i kulturę, Znajomość języków pomaga ludziom podróżować i nawiązywać nowe znajomości i przyjaźnie, daje szansę podjęcia studiów za granicą, lepszej pracy i wyższych zarobków. I nigdy nie jest za późno, aby uczyć się języków. Warto więc uczyć się języków obcych, gdyż otwierają przed nami wiele możliwości i nigdy nie wiadomo, kiedy i w jakich okolicznościach ta umiejętność może nam się przydać.