Rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 3 w Łazach

,,Do widzenie lesie zielony
do widzenia rzeko pluszcząca!
Do widzenia, szpaki i wrony
żeglujące prosto do słońca!” (T.Kubiak ,,Wracamy”)

1. września 2015  – czas więc na pierwszy dzwonek rozpoczynający nowy rok szkolny. W tym dniu o godzinie 10.00 przed Szkołą Podstawową nr 3 zgromadził się tłum odświętnie ubranych uczniów. Pani Dyrektor - Alfreda Wojtala powitała ich i złożyła serdeczne życzenia.  Miłe słowa usłyszeli również rodzice, nauczyciele, pracownicy obsługi, a także gość- Pan Radny Alfred Bachowski. Szczególnie gorące życzenia Pani Dyrektor skierowała do pierwszoklasistów, którzy rozpoczynają swą przygodę z edukacją w murach ,,trójki”. Sześciolatkom i siedmiolatkom zacytowano sentencję autorstwa Walta Disneya: ,,Jeśli potrafisz o czymś marzyć, potrafisz także tego dokonać”. Pani Dyrektor podkreśliła, że wiara w marzenia to również wiara we własne możliwości, a mała porażka może być fundamentem przyszłego sukcesu lub lekcją, z której należy wyciągnąć wnioski.

Dzień rozpoczęcia roku szkolnego stał się okazją, by Pani Dyrektor zachęciła uczniów do uczestnictwa w różnorodnych zajęciach pozalekcyjnych. Nowością będą zabawy z językiem hiszpańskim, współpraca z Klubem Wodnym  ,,Pogoria” oraz z Ochotniczą Strażą Pożarną z Ciągowic. Na pewno warto zostać młodym żeglarzem lub strażakiem!

Życzenia dla uczniów, ich rodziców, nauczycieli  oraz pracowników obsługi przekazał również w formie listu  Burmistrz Łaz - Pan Maciej Kaczyński.

Po części oficjalnej wszyscy uczniowie udali się do przydzielonych sal, gdzie spędzili czas ze swoimi wychowawcami.

,,Witaj szkoło, oto wracamy.
                                                        Żegnaj piasku nad sinym morzem.
                                                       Już ze ścian białymi skrzydłami
                                                      sfruwa do nas nasz szkolny orzeł.” ( T.Kubiak ,,Wracamy”)