Rok szkolny 2014/2015

,Rozumiem, co czytam” – to brzmi dumnie!

Czytanie ze zrozumieniem jest jedną z kluczowych umiejętności, którą kształtuje się w szkole podstawowej w ramach różnych zajęć edukacyjnych. W celu doskonalenia tej umiejętności Szkoła Podstawowa nr 3 w Łazach już po raz kolejny zorganizowała Gminny Konkurs ,,Rozumiem, co czytam”. Do udziału w nim zaproszono reprezentantów klas piątych wszystkich placówek z terenu Gminy Łazy.

27 kwietnia 2015 roku lekko zdenerwowani, ale skoncentrowani i uśmiechnięci uczniowie przystąpili do rozwiązywania testu, który zawierał instrukcję, teksty, pytania oraz kartę odpowiedzi. 60 minut minęło błyskawicznie. Powołana Komisja Konkursowa rozpoczęła obrady. Piątoklasiści musieli uzbroić się w cierpliwość.

Wreszcie nadeszła  wyczekiwana przez nich chwila. Członkowie Jury wkroczyli do sali, niosąc wspaniałe książki  oraz dyplomy. O wręczenie nagród Dyrektor Szkoły – Pani Alfreda Wojtala poprosiła wyjątkowego gościa – Kierownika Wydziału Edukacji w Urzędzie Miejskim w Łazach –Panią Bożenę Miklas. Laureatką konkursu została uczennica naszej szkoły:

- Julia Szymańska

Wszystkim uczestnikom konkursu złożono gratulacje, a nauczycielom podziękowano za wzorowe przygotowania uczniów. Konkurs, jak co roku- przygotowały nauczycielki - pani Aneta Łągiewka oraz pani Elżbieta Kijewska