Rok szkolny 2014/2015

Tanecznie zdominowani

26 marca Trójka tradycyjnie obchodziła Dzień Wagarowicza. Sceniczne występy: taneczne, wokalne, recytatorskie i gimnastyczne odbyły się poza murami szkoły, w Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach. W szkolnym konkursie talentów pod patronatem Samorządu Uczniowskiego wzięło udział 16 uczestników z klas I – VI. Formuła głosowania na ulubionego wykonawcę polegała na zliczeniu głosów wszystkich uczniów i nauczycieli, czym skrupulatnie zajęło się jury wybrane pośród działaczy samorządu. Najwięcej głosów, bo aż 77 otrzymał duet taneczny rodzeństwa – Emanueli i Marcela Mazur, który oczarował publiczność swą ekspresją i perfekcyjną synchronią w rytmie nowoczesnych klimatów o wschodnim brzmieniu. II miejsce zajęła uczennica klasy IIa Daria Dziedzic za prezentację taneczną do utworu Robina Tickle.

Na pozycji III uplasował się Marcel Mazur za pokaz solowy w stylu Elektro and House Dance.

W drugiej części imprezy wystąpił szkolny teatr „Maskoty Doroty” z premierowym przedstawieniem o piratach pt. „Majtek Kajtek”. Na scenie w roli tytułowego Kajtka mogliśmy zobaczyć Sebastiana Banasia, jako przywódca pirackiej bandy wystąpił Dawid Rauk, Pogrzebacza zagrał Kacper Milka, Wielorybnika – Wiktor Moniak, Błyszczyka – Marcel Mazur, Szaloną Lunetę - Dagmara Pilarska, Brzytwę – Julka Łuszczak.

W zagubione na morzu królewny wcieliły się: Emcia Mazur, Paulina Wdowik i Maja Konieczko.

Przedstawienie spotkało się z dużym aplauzem ze strony widowni.

Po zakończeniu obchodów Dnia Wagarowicza uczestnicy konkursowych zmagań  wrócili do budynku szkoły czując na twarzach pierwsze, ciepłe podmuchy wiosny.