Rok szkolny 2014/2015

Program edukacyjny „Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny”.

W miesiącu styczniu wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Łazach uczestniczyli w spotkaniach, prelekcjach i pokazach poświęconych  bezpieczeństwu dzieci na drogach w okresie zimowym. Służyły one realizacji programu „Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny”, który postanowiliśmy zrealizować przed nadchodzącymi feriami zimowymi.

W dniu 29 stycznia 2015 roku  nadszedł czas podsumowania całego przedsięwzięcia, którego celem było propagowanie wśród uczniów naszej szkoły mody na noszenie elementów odblaskowych podczas wieczornych wyjść z domu, czyli mody na bycie bezpiecznym.

Podczas uroczystego poranka, na który zostali zaproszeni współpracujący z nami przy realizacji programu goście, przedstawiono wyniki całomiesięcznej pracy wszystkich uczniów i nauczycieli.

Uczennice klasy VI przygotowały pokaz bezpiecznej mody, pokazujący kilka ciekawych propozycji stylowych kreacji, a były to stylizacje: na choinkę, na zebrę, na blokersa, na modnisię oraz styl klasyczny.  Pokaz ogromnie spodobał się nie tylko zgromadzonym na poranku uczniom, ale i zaproszonym gościom. Panie postanowiły czerpać z niego inspiracje do własnych kreacji.

Uczniowie w trakcie realizacji tego programu mieli także okazję pokazać swoje uzdolnienia plastyczne w ramach konkursu dla klas młodszych oraz swoją fantazję w ramach konkursu fotograficznego dla klas starszych. Jury po burzliwych naradach wyłoniło laureatów tychże konkursów, a zostali nimi:

• kategoria uczniów klas młodszych: III miejsce – Jacek Poborczyk z kl.IIb

II miejsce – Mahdi Ayari z kl.III

I miejsce – Kamil Przybyła z kl.IIb

• kategoria uczniów klas starszych: III miejsce – Paulina Wdowik i Patrycja Bzdzion kl.VI

II miejsce – Aleksandra Wdowik i Maja Konieczko Kl. VI

I miejsce – Emanuela Mazur kl. VI

Uczniom tym podczas poranka wręczono dyplomy oraz nagrody książkowe.

Program „Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny” obfitował również w ciekawe wizyty niecodziennych gości. Zaprosiliśmy policjanta i strażaków. Było pouczająco, ale i zabawnie. Zrealizowaliśmy wiele zagadnień z dziedziny bezpieczeństwa na drodze, znajomości telefonów alarmowych, rozpoznawania znaków drogowych, bezpiecznej zabawy podczas ferii zimowych. Na dowód realizacji tych wszystkich zagadnień podczas poranka zaprezentowano  pokaz slajdów, który zaciekawił wszystkich zgromadzonych.

O tym, że do bezpiecznego spędzenia ferii zimowych wszyscy uczniowie naszej szkoły są bardzo dobrze przygotowani, przekonali  nas swym występem uczniowie klasy IIb, prezentując aktorską wersję wiersza „Odblaski”.

Na zakończenie poranka zaproszeni goście rozdali wszystkim dzieciom odblaski i życzyli udanych ferii zimowych, bo o tym, że będą one bezpieczne, byli całkowicie przekonani.

Za wielkie zaangażowanie i pomoc w realizacji programu „Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny” chcemy serdecznie podziękować:

- Panu Burmistrzowi Maciejowi Kaczyńskiemu,

- Policjantom z Posterunku Policji w Łazach,

- Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciągowicach,

- Pani Ewie Karbownik – przedstawicielce rodziców Szkoły Podstawowej nr 3 w Łazach.

STY