Rok szkolny 2014/2015

Ślubowanie klasy I

„PODRÓŻUJEMY PO KRAINIE WIEDZY” -  pod takim hasłem w dniu 29 października  2014 roku odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów.  Był to  bardzo ważny dzień dla najmłodszych uczniów i ich rodziców. W obecności dyrektora szkoły – Alfredy Wojtali, zaproszonych gości:  Burmistrza Łaz- pana Macieja Kaczyńskiego, kierownika Edukacji i Kultury Urzędu Miejskiego w Łazach-pani Bożeny Miklas, przewodniczącego Rady Miejskiej w Łazach - pana Macieja Kubiczka,  zastępcy  przewodniczącego Rady Miejskiej w Łazach- pani Marty Grzesicy, prezesa Oddziału Zarządu ZNP w Łazach-pani Teresy Nowak, dyrektora OSiR w Łazach-Konrada Knopa, radnego – Władysława Nowaka, radnej- Marii Stempel, dyrektora Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Łazach- Elżbiety Gradzik,  kierownika oddziału dla dzieci i młodzieży- Małgorzaty Poskrobko, prowadzącej uroczystość- uczennicy kl. V - Julii   oraz rodziców i dziadków, uczniowie zaprezentowali wiadomości i umiejętności, jakie zdobyli od 1 września 2014 roku, rozpoczynając podróż po „Krainie wiedzy”.  Wykazali się zdolnościami recytatorskimi i muzycznymi.  Zwieńczeniem uroczystości było złożenie uroczystej przysięgi i pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej nr 3 w Łazach.

Po tym ważnym wydarzeniu pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy i rogi obfitości przygotowane przez rodziców oraz upominki od zaproszonych gości.

Na zakończenie uroczystości rodzice zaprosili  wszystkich na słodki poczęstunek.

PAŹ