Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

sp3lazy@wp.pl

+48 32 67 296 42

SP3

Łazy

Szkoła Podstawowa nr 3

Aktualności

Logo serwisu.

Plan lekcji

Logo serwisu.

Z życia szkoły

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Szkoła

Z życia szkoły

Rok szkolny 2013/2014

Święto Niepodległości

Święto Niepodległości

Dnia 08.11.2013 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości przygotowana przez uczniów klasy IV, pod kierunkiem pani Doroty Zglejc i pana Rafała Janusa.

     Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu oglądała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii. Uroczystość wprowadzała w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Interpretacje muzyczne i recytatorskie utworów literackich pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia Polaków walczących o niepodległość.

Uczniowie klasy IV popisali się brawurową recytacją wiersza Wisławy Szymborskiej pt. „Gawęda o miłości ziemi ojczystej”, jednego z najpiękniejszych wierszy o tematyce patriotycznej w poezji polskiej. Czwartoklasiści dali przykład wzorowego zachowania się podczas uroczystości o tematyce państwowej. Ubrani w odświętne biało granatowe stroje, zachowując powagę i skupienie, przepięknie śpiewając „Rotę” dali wyraz postawy patriotycznej, będącej wynikiem zrozumienia i przyswojenia nowych treści historycznych i kulturalnych.

12

LIS

2013

275

razy

czytano

sp3lazy.pl

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia

Logo serwisu.

Szkoła Podstawowa nr 3 w Łazach

Ukryj moduł.