Rok szkolny 2013/2014

Marcel Mazur zwycięzcą szkolnego pokazu talentów

Dzień Wagarowicza w Szkole Podstawowej nr 3 w Łazach, to impreza organizowana z rozmachem i brawurą. Starsi uczniowie od dawna wiedzą, że pierwszego dnia kalendarzowej wiosny w szkole lekcji nie ma, a jeśli nawet jakieś zajęcia są, to mają nietypowy, niekonwencjonalny charakter. Podobnie było i w tym roku. O 9 rano peleton starszych i młodszych dzieci w towarzystwie wychowawców wyruszył do Miejskiego Ośrodka Kultury na wielkie wagary. Samorząd Uczniowski pod kierunkiem opiekuna – pani Doroty Zglejc przygotował konkurs otwarty dla uczniów utalentowanych muzycznie, wokalnie, tanecznie i sportowo. Szczególnym powodzeniem cieszyły się tańce zbiorowe. Tak więc odtańczono słynny „Gangnam Style”, „Cyganeczkę Zosię”, popularny przebój zespołu Piersi pt. „Będzie zabawa” oraz „Toka – toka”. Na deser koło taneczne przygotowało opowieść  ruchową o tym jak różnią się charaktery dziewcząt i chłopców. Dziewczęta śpiewały znane i mniej znane przeboje „Małe rzeczy”, „Barcelonę” oraz „Counting stars”. Chłopcy z klasy czwartej popisali się gibkością  w multitaskingu zręcznościowym z wykorzystaniem wielu przyborów sportowych. Ale wszystkich uczestników przebił swym talentem tanecznym uczeń klasy czwartej – Marcel Mazur z towarzyszeniem baletu jednoosobowego – Jaśka Pilnickiego. Chłopaki mają dynamit w nogach i tak wielką żywiołowość, że zarazili nią wszystkich widzów. Dali popis swych umiejętności w improwizacji tanecznej do utworu muzycznego pt. „Can’t hold us” i rzeczywiście nic nie było w stanie ich zatrzymać. Bezapelacyjnie wygrali konkurs zajmując I miejsce w pokazie talentów. Trójka przywitała wiosnę jak na Szkołę Odkrywców Talentów przystało.