Rok szkolny 2013/2014

Piknik szkolny 2014

14 czerwca, jak tradycja każe, na placu Szkoły Podstawowej nr 3 w Łazach, odbył się piknik będący świętem integracji uczniów, rodziców, nauczycieli  oraz wszystkich przyjaciół ,,Trójki”.

Piknik rozpoczął pokaz treningu taekwondo, w którym uczestniczyli starsi i młodsi adepci wschodnich sztuk walki klubu sportowego ,,Orient”, przygotowani pod kierunkiem pani Agnieszki Brombik-Horbatiuk. Mieliśmy okazję podziwiać  uczennicę klasy szóstej naszej szkoły - Julię Armatyńską - wielokrotną zdobywczynię miejsc medalowych w kiks boksingu  w improwizowanej walce z Mariuszem Nowakiem.

W programie artystycznym, na scenie zaimprowizowanej pod gołym niebem, swe talenty wokalne, taneczne i recytatorskie prezentowali uczniowie wszystkich klas. Oddział przedszkolny zachwycił swobodną interpretacją piosenki pt. ,,Tęcza, tęcza cza-cza-cza”, rozwiązując róg obfitości kolejnych pokazów. Talenty recytatorskie objawili uczniowie klasy II: Kamil Chmurzyński, Amelia Wójcik, Wiktor Sych, Wiktor Wnuk i Emilia Nowomiejska z klasy II, Bartosz Cegła z I a oraz Kajetan Norek i Jakub Korab z I b, Julia Szymańska z klasy IV jak również cała klasa I b w deklamacji chóralnej z podziałem na role pt. „Koziołeczek”.

W prezentacjach tanecznych mieliśmy przyjemność oglądać uczniów klasy I a , którzy brawurowo wykonali układ taneczny pn. „Pognała wołki na Bukowinę” oraz klasę I b w tańcu „Modlinger Dance” do muzyki klasycznej Ludwiga van Beethovena i w  układzie symetrycznym  „Taniec z bębenkami”. Szkolne koło taneczne przedstawiło: inscenizację ruchową -  podział i scalenie świata kobiet i mężczyzn w choreografii pt. „Dalibomba”, zauroczenie  miłosne w rytmie kazaczoka do piosenki zespołu Eney pt. „Symetryczno – liryczna”, a także układy taneczne z towarzyszeniem klas pierwszych o nazwie „Gangnam syle i „Toca-toca”. Szczególną uwagę widzów przyciągały energetyczne  improwizacje taneczne w wykonaniu Adasia Pietruchy z klasy Ia oraz Marcela Mazura z klasy IV.

Mieliśmy przyjemność wysłuchać piosenek w wykonaniu klas:

-I a- „Szkolny rock & rool”, „Zatańczyły witaminy” i „Lato, lato”

-I b -„Łąka”

-III – „Święta rodzinne” oraz „Mother’s Day” w wersji angielskiej.

Po występach można było zjeść przepyszne ciasta, jak zwykle upieczone przez niezawodne mamy, spróbować chleba ze smalcem i ogórkiem lub kiełbaskę z grilla. Podczas trwania pikniku działała też loteria fantowa.

Dzięki zaangażowaniu takich sponsorów jak: państwo Piotr i Marzena Ziaja – uczniowie mieli możliwość przejażdżki na kładzie, z przyjemnością odkrywali zakamarki olbrzymiego zamku dmuchanego sprowadzonego  na piknik z inicjatywy przewodniczącego Rady Rodziców – pana Adriana Szczepańczyka oraz skakali  na trampolinie, którą sponsorowali państwo Edyta i Paweł Kudelowie.

Pod kierownictwem pana Henryka Mogieły  przyjechał wóz strażacki Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciągowicach. Dzieci miały okazję obejrzeć sprzęt i wyposażenie profesjonalnego  wozu do gaszenia pożarów  oraz usiąść  pod opieką doświadczonych strażaków w szoferce, skąd świat nabiera zupełnie innej, niecodziennej perspektywy.

Spośród zaproszonych gości mieliśmy przyjemność powitać  Burmistrza Miasta i Gminy Łazy – Macieja Kaczyńskiego, panią Teresę Nowak – prezesa Związku ZNP w Łazach oraz pana radnego Władysława Nowaka. Na zaproszenie odpowiedziała również pani Krystyna Knop, która w bieżącym roku szkolnym uszyła dla naszych tancerek przepiękne spódnice.

Dzięki przyjaznej aurze i dobrym humorom uczestników  piknik na zakończenie roku szkolnego 2013/2014  pozostawił we wspomnieniach uczestników wiele miłych wrażeń.

CZE