Rok szkolny 2012/2013

Odkrywali tajemnice teatru

Już po raz kolejny w poniedziałek 17 czerwca 2013 r. w Miejskim Ośrodku Kultury "Centrum" w Zawierciu odbyły się XI Rejonowe Konfrontacje Amatorskich Teatrów dla szkół podstawowych i gimnazjalnych pn. ,,Tajemnice Teatru".

,,Tajemnice Teatru" na stałe wpisały się w kalendarz imprez zawierciańskiego MOK-u. Uroczystego otwarcia dokonał dyrektor MOK-u, Andrzej Danecki, który skierował również słowa otuchy w stronę uczestników.

Zmagania młodych artystów śledziło jury w składzie: Maria Kusina, Bogumiła Murzyńska, Józef Niedźwiedzki i Martyna Ptak. Ocenie podlegały takie elementy jak m.in. dobór repertuaru do wieku i możliwości wykonawców, wiarygodność aktorską, poczucie humoru, kultura słowa oraz ruch sceniczny, scenografia, kostiumy, opracowanie muzyczne oraz ogólny wyraz artystyczny.

Podczas XI Rejonowych Konfrontacji Amatorskich Teatrów Jury nie przyznawało miejsc, nie zabrakło jednak wyróżnień, które otrzymali: Niepokorne - Zakład poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Zawierciu, tytuł spektaklu: ,,Taniec Życia’’ - wyróżnienie za pokazanie trudnego okresu dojrzewania, poprzez ekspresję wyrażoną w tańcu, która we wrażliwy sposób uzasadniała treść przedstawienia. Kabaret Horrorek - Szkoła Podstawowa w Gieble, tytuł spektaklu: ,,Smerfy’’ - wyróżnienie za poczucie humoru, kostiumy i bezpretensjonalność młodych wykonawców w inscenizacji. Koło małych form teatralnych - Szkoła Podstawowa we Włodowicach, tytuł spektaklu: ,,Na Wyspach Bergamutach’’ - wyróżnienie za dobór repertuaru do możliwości wykonawców i wyjątkową kulturę słowa. Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego we Włodowicach, tytuł spektaklu: ,,Nie Ma Tego Złego’’ - wyróżnienie za wyjątkowo dobrą stronę wokalną i doprowadzenie do morału wykonywanych bajek. Maskoty Doroty - Szkoła Podstawowa nr 3 w Łazach, tytuł spektaklu: ,,Pinokio’’ - wyróżnienie za przekazanie pięknej, mądrej idei tradycyjnej bajki. Żeromek - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ogrodzieńcu, Szkoła Podstawowa nr 1, tytuł spektaklu:,, Lokomotywa’’- wyróżnienie za oryginalną inscenizację, wiarygodność i wielkie zaangażowanie młodych wykonawców, którzy wykazali się dużą kultura słowa. Szkole Koło Teatralne - Szkoła Podstawowa nr 9 w Zawierciu, tytuł spektaklu: ,,O Janku, który szukał szczęścia” - wyróżnienie za kostiumy i scenografię. Teatrzyk Szkolny Igraszka - Zespół Szkół w Pilicy, tytuł spektaklu: ,,Wyprawa po zgodę’’ - wyróżnienie za uchwycenie klimatu marynistycznego w spektaklu, który wyraził się w tańcu, muzyce, kostiumie i grze młodych aktorów. Trupeczka Teatralna - Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu, tytuł spektaklu: ,,Cztery Pory Roku’’ - wyróżnienie za ciekawy pomysł formy teatralnej. Koło Teatralne - Gimnazjum nr 2 w Zawierciu, tytuł spektaklu: ,,Teatralny Shake’’ - wyróżnienie za zaangażowanie licznej grupy w przedstawienie teatralne.

Konfrontacje prowadziły Andzelika Leska, Michalina Biały i Paulina Zamiejska z zespołu ,,Magma". Natomiast nagrody i wyróżnienia wręczyli uczestnikom Wiceprezydent Marek Kozieł i Dyrektor MOK,,Centrum" Andrzej Danecki.

CZE